Výsledky voleb dost napoví stranám, jak si u voličů stojí před sněmovními volbami v příštím roce.

O 675 míst krajských zastupitelů v zemi aktuálně usiluje celkem 11 808 kandidátů. Na jedno místo v regionálním parlamentu tak připadá více než 17 uchazečů. V souboji o 27 senátorských křesel zůstalo 233 adeptů, tedy téměř devět kandidátů na jedno místo.

Volební místnosti budou otevřeny ještě v sobotu do 14 hodin. Poté komise začnou hlasy sčítat. Výsledky se budou zobrazovat na volebním webu.
Na Vysočině je nejvíce volebních okrsků na Žďársku – 266. Následuje Třebíčsko – 248, Havlíčkobrodsko – 210 a Jihlavsko – 219. Nejméně jich je na Pelhřimovsku – 194. Například v Řípově, místní části Třebíče, lidé hlasu
jí v dílně tamního autoservisu. „Volební místnost už je tam poněkolikáté a vždycky to proběhlo bez problémů," řekla vedoucí odboru vnitřní správy městského úřadu v Třebíči Věra Brabencová.

Obyvatelé krajské Jihlavy se mohou v době konání krajských a senátních voleb vyjádřit také v místním referendu. To se týká zvažované stavby spalovny a třídění komunálního odpadu.

Město Jihlava je pro volby 
i referendum rozděleno do 58 okrsků.

V pátek krátce po patnácté hodi-ně odvolila v Cetorazi na Pelhřimovsku Marie Matoušková, která se o příštím víkendu chystá oslavit 108. narozeniny.
Paní Matoušková se narodila 16. října 1908. Je nejstarší obyvatelkou Vysočiny a jednou z nejstarších obyvatelek České republiky. 
S přenosnou volební urnou za ní včera přišla předsedkyně volební komise v Cetorazi Martina Jelínková. Marie Matoušková, o níž pečuje její dvaaosmdesátiletá dcera Marie Pravečková,  připomněla, že i ve vysokém věku volila stále pravidelně. Koho volila, ale ani v případě letošních  krajských voleb neřekla.

To olympijská vítězka 
v rychlobruslení Martina Sáblíková ve Žďáře nad Sázavou nevolila. V součas-né době totiž druhým týdnem trénuje v italském Collalbu. O víkendu ji navíc v německém Inzellu čekají kontrolní závody.

Volit nestihne ani novoměstský horolezec Radek Jaroš. Ze své úspěšné cesty na horu Elbrus, jeden z vrcholů, který musel zdolat 
v rámci kompletace Koru-
ny světa, se totiž vrací až 
v pondělí 10. října. „Abych řekl pravdu, ani mě to moc nemrzí. K volbám jsem chodil pravidelně, ale už 
při těch minulých jsem byl trochu zoufalý. Nevěděl jsem, koho volit," řekl Jaroš.