David Palát z agentury Datank, která výzkum vede, uvedl, že Humpolec se Kraje Vysočina může pochlubit vysokým počtem ekonomických subjektů v přepočtu na tisíc obyvatel. „Stejně jako velmi vysokým počtem firem s více než dvě stě padesáti zaměstnanci. Podporou podnikání je rovněž dobrá dopravní dostupnost města. V Humpolci myslí na elektromobilitu. Alespoň to dokládá nejvyšší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v přepočtu na sto firem,“ popsal.

Palát dodal, že dobrého výsledku dosáhl Humpolec také v testu elektronické komunikace. „Ten ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů včasnost a kvalitu odpovědí ze strany živnostenských odborů,“ přiblížil mluvčí.

Podle starosty Humpolce Petra Machka má Humpolec výhodu, jelikož se město nachází na strategickém místě. „Historicky je to průmyslové město, i když dnes se jedná spíše o transformaci. Průmyslové areály poskytují určité výzvy a potenciály pro podnikatele, kteří si v nich mohou plnit své sny. Možná proto to tak dobře funguje. Nicméně město Humpolec chce být správným partnerem pro podnikatele i pro obyvatele, protože je potřeba, aby poměr byl celkově vyrovnaný. Město Humpolec také čeká spousta investic do občanské vybavenosti a výdajů do infrastruktury,“ sdělil.

Celkové pořadí – Město pro byznys 2023

1. Humpolec

2. Žďár nad Sázavou

3. Velké Meziříčí

4. Světlá nad Sázavou

5. Jihlava

6. Havlíčkův Brod

7. Třebíč

8. Náměšť nad Oslavou

9. Nové Město na Moravě

10. Pelhřimov

11. Bystřice nad Pernštejnem

12. Telč

13. Moravské Budějovice

14. Pacov

15. Chotěboř