Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší závodníky prověřily jezdecké závody

Žirovnice – Souhru jezdce s koněm a také skokové schopnosti čtyřnohých závodníků mohli během uplynulé soboty vidět návštěvníci žirovnického kolbiště Starý dvůr.Uskutečnilo se zde finále Skokového poháru Vysočiny. Zároveň se zde konal také osmačtyřicátý ročník jezdeckých závodů a jednadvacátý ročník memoriálu Stanislava Dvořáka.

14.9.2015
SDÍLEJ:

Žirovnice hostila závody ve Skokovém poháru Vysočiny.Foto: Deník/Denisa Šimanová

Své síly v těchto soutěžích poměřilo několik desítek koní a zkušených jezdců. Mezi ně patřila i Natálie Kolářová z Jezdeckého stáje Blue Horse Rynárec.


Se svým koněm Damona závodila mladá jezdkyně ve skokové soutěži kategorie základní malé. „Se svým výkonem jsem celkem spokojená, tedy až na to, že jsme nemuseli tak chvátat a také bylo zbytečné, že jsme shodili tu druhou překážku. Ta byla podle mě nejtěžší, problém totiž dělala hodně závodníkům," sdělila své zážitky ze závodu Kolářová, která se jezdectví věnuje už osm let.


Závodnice také prozradila, že tyto závody v Žirovnici absolvovala poprvé. Skvěle připravené závodní kolbiště zářilo během dne všemi barvami. Stavitelem parkuru byl Jaroslav Grodl. Překážky mimo jiné také zobrazovaly reklamu na předměty, které vyrábějí sponzoři závodů. Objevily se zde například malířské válečky, mobilní telefony nebo lahve s Coca Colou.


Skákali i přes les


Závodní dvojice zdolávaly překážky také s lesem a perníkovou chaloupkou, zemědělským strojem, dnem a nocí, zeměkoulemi, šachy, květinami, pastelkami, celnicemi a dalšími nápaditými předměty.


Závod musí dvojice absolvovat nejlépe bez chyb. „Za chybu se počítá shození překážky, zastavení nebo pád. Jako první se jede základní kolo, které musí projet bez chyb a v časovém limitu. Všichni ti, kteří chybu neudělají, tak postupují do takzvaného rozeskakování. Tam je důležité, aby soutěžící závod absolvovali nejen s nejmenším počtem chyb, ale také, co nejrychleji," popsala základní pravidla závodu organizátorka akce Markéta Dvořáková, která zároveň ohodnotila jejich první část. „První kategorii závodu bych zhodnotila velice úspěšně. Nebylo moc chyb, žádný pád a proběhlo to poměrně v klidu. Kdyby byly i ty další soutěže takhle klidné, tak by to bylo super," pochvalovala si Dvořáková.


Na napínavé koňské závody v Žirovnici se přijela podívat i Jitka Janáková z nedalekých Počátek. „Přijeli jsme sem kvůli naší vnučce, která má moc ráda koně. Zatím, ale ještě na žádném nejezdí," pověděla Janáková, která tuto akci navštívila naposledy v době, kdy byly její děti ještě malé.


Hladký průběh závodů každoročně zajišťuje Jezdecký klub Dvůr Dvořák Žirovnice. „Příprava závodů je pro nás náročná pokaždé, i když závody pořádáme v této partě už po jednadvacáté. Snažíme se, aby byly závody každým rokem lepší, ale stejně máme pořád pocit, že to není úplně dokonalé. Myslím si ale, že, co jsme potřebovali, tak jsme zařídili," ukončila Dvořáková.

Autor: Denisa Šimanová

14.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení