V letošním kole zmíněné soutěže se utkalo celkem sedmnáct školních časopisů z různých částí Kraje Vysočina. Do soutěže se přihlásili Pelhřimov, Košetice, Humpolec, Polná, Jemnice, Vícenice, Kamenice, Kněžice, Třebíč, Jihlava, Urbanov a Rokytnice nad Rokytnou.

Vyhlášení krajského kola soutěže školních časopisů hostil tradičně Pelhřimov. „Samotné vyhlášení výsledného umístění se konalo na akci Fórum mládeže 2019 v pátek 12. dubna na Městském úřadě Pelhřimov,“ prozradila Eva Havlíčková z pelhřimovského sdružení Hodina H s tím, že záštitu nad soutěží převzal starosta Pelhřimova Ladislav Med.

Jednotlivé časopisy hodnotila odborná porota složená z odborníků na novinařinu, informace, grafiku, čtenářskou gramotnost, práci s mládeží a oblast školství a po nelehkém udělování bodů za obsah, grafiku, titulku a ostatní prvky časopisu rozhodla o umístění v jednotlivých kategoriích.

Zástupci školních redakcí se po vyhlášení výsledků přemístili do Hodiny H a do studia i-vysočina.cz, kde se zapojili do zajímavých workshopů pro jejich budoucí činnost ve školních redakcích.

Kategorie 1. stupeň

1. místo – ŠKOLNÍ BUBLINA – ZŠ Urbanov - Urbanov

2. místo – SUPERŠKOLÁK - ZŠ Vícenice - Vícenice u Náměště nad Oslavou

3. místo – ŠKOLNÍČEK – ZŠ a MŠ Rokytnice nad Rokytnou – Rokytnice nad Rokytnou

Kategorie 1. a 2. stupeň

1. místo - INFOŽELVÍK - ZŠ Krásovy domky Pelhřimov - Pelhřimov

2. místo - ŠKOLNÍ POSLÍČEK – ZŠ Polná - Polná

3. místo – POŠKOLÁK – ZŠ a MŠ Kněžice – Kněžice

Kategorie 2. stupeň

1. místo – JEMŇÁČEK – ZŠ Jemnice - Jemnice

2. místo – ÁMOSEK – ZŠ a MŠ Košetice - Košetice

3. místo – PAVUČINA – ZŠ Pelhřimov Osvobození – Pelhřimov

Kategorie Střední školy

1. místo - ATHELLIER – SUPŠ Jihlava-Helenín, Jihlava