Jako již tradičně v tento čas se malí i velcí sešli v tamní Hrnčířské ulici, kde zmíněná Hodina H sídlí, aby si společně užili odpoledne plné tvoření a dlabání dýní.

Úderem 17 hodiny vyrazili všichni účastníci akce, ale i ostatní zájemci z Pelhřimova na lampionový průvod v maskách, aby rozsvítili Pelhřimov.

„Tato akce nemá nic společného s halloweenem. Celé odpoledne se točí kolem dýni, takže děti dlabou dýně a vyrábí si různé dekorace. Akce je také především o tom rozsvícení města," popsala účel sobotní ho tvoření Iva Maciá z pelhřimovské Hodiny H.


Kromě dlabání dýní se děti se svými rodiči mohli pustit zhruba do dalších deseti tvůrčích aktivit.

„Nejmenší děti například vymalovávají nebo spojují čísla a vytváří obrázky. Zase je to všechno zaměřené na dýně. Potom si mohou vyrobit různé lucerničky, dýně z proužků papíru nebo z krepového papíru. Prostě dýně na všechny způsoby," vyjmenovala Iva Maciá.


Někteří zavítali na akci Dýňování aneb rozsviťme Pelhřimov poprvé.

„Se svou vnučkou jsme tu letos na dýňování prvně. Zatím jsem si vyrobili dekoraci s motivem dýně, kterou si pak Michalka pověsí do pokoje, ozdobili jsme skleničku, kterou dáme se svíčkou za okno, takže bude strašit lidi a ještě jsme si vydlabali dýni," řekla Irena Pistulková z Olešné s tím, že na průvod bohužel vyrazí bez masky.


O dýňové odpoledne v Hodině H mělo letos zájem poměrně dost tvořivých duší.

„Co se týče návštěvnosti, tak jsme tu měli takový skok. Většinou jsme měli docela dobrý počet, potom další dva roky byly takové méně početnější a zase letos nás ten počet lidí překvapil. Navíc, když se před pátou hodinou shromažďujeme venku, tak se ještě velká parta lidí, která jde pouze na průvod, přidá," pochvalovala si zájem aktivních návštěvníků Iva Maciá.

„S dětmi jsme si vydlabali a ozdobili dvě dýně, vyrobili jsme můmii a ještě jsem si namalovali jeden papírový tácek, na kterém samozřejmě nesměla chybět dýně. Také půjdeme v lampionovém průvodu, kam jsem si nachystali masku lva," prozradila Eva Frühaufová.