„Tento měsíc jsou to dva roky, co nám byly otráveny naše dvě fenky jezevčíka hladkosrstého. Před pár dny, bylo to ve středu 12. února, šla moje maminka na procházku s fenkou, také mají jezevčíka, a našla kus párku, ve kterém byl nacpaný jed na krysy. Odvezli jsme jej na policii a odpoledne jsme o trochu dál našli ještě kousek rohlíku s jedem. Návnady byly položeny na krajnici hlavní silnice," varovala nejprve na sociální síti Gabriela Jandová, která s manželem vlastní Chovatelskou stanici z Hříběckých lesů.

Před dvěma roky případ policii nehlásili, ale nešlo o jedinou otravu psů ve vsi. „Ten samý rok byl otráven ještě čistokrevný knírač. Nyní má stejný majitel mladého psa 
a v lednu mu ho zase někdo otrávil. Naštěstí se zvíře podařilo zachránit," pokračovala v popisování událostí 
v Hříběcí chovatelka psů poté, co ji kontaktovala reportérka Deníku. „Asi o týden dříve ale stejným způsobem přišla o psa jiná obyvatelka Hříběcí," dodala. Travičem je podle jejího názoru někdo 
z vesnice.

O problému, se kterým se pejskaři potýkají, ví také člen osadního výboru Zdeněk Koubek. „Za chovatele mohu říct, že je to velmi nepříjemná záležitost, protože je těžké psa uhlídat, aby nesežral párek, který najde na zemi. Nechápu, co tím člověk, který pokládá tyto nástrahy, sleduje. Pokud mu jde o mstu za to, že majitelé psů po svých miláčcích neuklízejí exkrementy, má na takovou věc upozornit někoho, kdo ji může řešit, a ne dělat tohle. Ta němá tvář za to nemůže," podělil se o svůj názor Zdeněk Koubek.

Případem se nyní zabývá policie. „12. února jsme přijali oznámení o nálezu uzeniny, ve které se nacházely granulky neznámé látky. Dalším pátráním jsme zjistili, že se jednalo o jed na hlodavce. Veškeré další okolnosti vyšetřujeme," informovala policejní mluvčí Monika Pátková.