Stalo se tak jen několik dní po smrti jeho milované manželky. I přesto se zpěvák v úterý 22. prosince postavil na jeviště a divákům zazpíval své největší hity. Přes devadesát minut živé hudby doplněné o světelné a pyrotechnické efekty odměnili přítomní několikrát potleskem ve stoje.

Václav Neckář mohl v Božejově ochutnat i vytříbenou kuchyň místních hospodyněk. Tentokrát podávaly guláš, vyhlášenou sýrovou roládu a vánoční pečivo.

Už třináctého února zavítají do Božejova další hvězdy českého hudebního nebe. Tentokrát se milovníci hudby mohou těšit na Josefa Zímu a Yvettu Simonovou. Jak podotkl správce božejovské farnosti Karol Lovaš, oběma hudebníkům je dohromady sto sedmdesát let.

Mimo jiné, Josef Zíma bude už třetím pohádkovým princem, který navštíví Božejov. Před ním to byl už zmiňovaný Václav Neckář, princ z pohádky Šíleně smutná princezna, a Jiří Štědroň, který hrál v Popelce.

V rámci únorového koncertu zaznějí písně jako například Když k nám přijdou šumaři, Cikánko, ty krásná, Dejte mi zahrát, pane inšpektore, Prstýnek, Po starých zámeckých schodech, Čas borůvkových koláčů, Zhasněte lampiony, Sen lásky, Říkej mi to, prosím, potichoučku a další.

Karol Lovaš
Aneta Slavíková