Stále ještě několik vstupenek na letošní ročník festivalu zbývá. „Je nutné si uvědomit, že přijde ještě mnoho návštěvníků na poslední chvíli, ale i seniorů a dětí, jejichž vstupenky se prodávání pouze na místě za 200 korun na jeden den,“ upozornil Zdeněk Mikulášek, mluvčí Rodinného pivovaru Bernard.

Během těchto třech dnů si každý hudební fanoušek přijde na své. „Program je postaven tak, aby si tam vybral téměř každý návštěvník. Letos jsme ještě více sáhli do zahraničí, a tak se můžete těšit na světoznámého režiséra a muzikanta Emira Kusturicu s The No Smoking Orchestra,“ lákal Mikulášek.

Žádné velké změny pořadatelé neplánují. „Prostor na Horním náměstí je omezen, a tak jsme se již před lety rozhodli, že půjdeme cestou především zajištění dobrých kapel. V posledních letech se snažíme, aby byl program co nejlepší, včetně zahraničních interpretů,“ přiblížil festivalové dění Mikulášek.

Naopak novinkou je pro návštěvníky možnost využití kyvadlové dopravy z Pelhřimova a z Havlíčkova Brodu. Autobus je v ceně vstupenky a v Pelhřimově vyráží ze zastávky u nemocnice ve směru na Humpolec a v Havlíčkově Brodě ze zastávky v ulici Humpolecká za benzinovou stanicí.

Bernard Fest je mezi lidmi poměrně vyhledávaný. „Zájem je každoročně velký. Možná se jen mění chování návštěvníků, kteří často kupují vstupenky na poslední chvíli. Třeba kvůli počasí,“ uvažoval mluvčí pivovaru.

Čtvrteční den je už klasicky zdarma a prezentují se na něm muzikanti z okolí. Od loňska navíc první den festivalu zakončuje známý zpěvák. Tentokrát padla volba na Xindla X.

„Hlavním důvodem je, že chceme udělat něco navíc především pro obyvatele Humpolce a okolí. A tak nás napadlo, když už máme postavené podium, dejme vedle místních účinkujících prostor i někomu známějšímu,“ nastínil Mikulášek.

První den ale bude i pomáhat. „Současně s tím chceme podpořit Domov Jeřabina, chráněné bydlení v Humpolci. Dáme totiž tržbu z prodaného piva ve čtvrtek právě jim,“ dodal s úsměvem Mikulášek.

Program Bernard Festu:
Čtvrtek 21. června
16.00 – Vysočinka
17.30 – ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec
19.30 – Spadla Klec
21.00 – Xindl X

Pátek 22. června
15.00 – Barbora Poláková
17.00 – Slza
19.00 – Tomáš Klus
21.00 – Divokej Bill
23.00 – Mandrage

Sobota 23. června
9.00 – Jaroslav Uhlíř
11.00 – The Tap Tap
13.00 – Jelen
15.00 – No Name
17.00 – Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra
19.00 – Meky Žbirka
21.00 – Karel Gott

Ohňostroj
23.00 – Russian Style Folkestra