Jednou z nejoblíbenějších atrakcí, kterou právě na Křemešníku svým návštěvníkům nabízejí, jsou terénní káry. „Na trojkolkách u nás mohou naši zákazníci jezdit už od května. V tento měsíc je mohou využívat o víkendech a bě-hem prázdnin jsou přístupné každý den," vysvětlila provozovatelka sjezdovky a hotelu Magda Vaňková.

Zájemci si mohou zakoupit buď jednu jízdu za padesát korun, anebo permanentku na tři jízdy za 100 korun. „Kára je dvoumístná. Nejčastěji na ni chodí tatínci se svými dětmi. Pokud má ale dítě více jak 150 centimetrů a rodiče se o něj nebojí, může jet samo. Nahoru je vyveze lanovka 
a potom už si mohou užívat 380 metrů dlouhou sjezdov-ku, kterou na terénní káře sjedou samospádem," uvedla Vaňková.

Z kopce se svezla
i akční babička

Řekla také, že tento adrena-linový zážitek, který na Křemešníku uvádějí do provozu již třetím rokem, je u návštěvníků velmi oblíbený.
„Jednou sem přijela babička se svými vnuky. Kluci se vozili a byli nadšeni. Po nějaké době přijela babička sama a řekla nám, že jí bylo hloupé jezdit před svými vnuky na terénní káře, ale že by si to také ráda vyzkoušela, protože za jejích let nic takového nebylo. Tak to se mi hodně líbilo a bylo vidět, že ta babička je hodně akční," převyprávěla zajímavou historku Vaňková. Další aktivitou, kterou si návštěvníci Křemešníku mohou užít, jsou dětské a velké lanové překážky.

„Často sem jezdí také větší skupiny lidí nebo různé organizace, například třída dětí v rámci školního výletu, skauti nebo sportovci," řek-
la Vaňková. Pro ty, kteří nechtějí překonávat překážky, je tu pětiúseková adrenalinová lanovka nebo lukostřelba.

Zadovádí si zde i ti nejmenší, pro které je zde připra-
ven dětský hrací koutek se skluzavkou, kuličkami, houpačkou a pískovištěm.
Provozovatelé křemešnické sjezdovky do budoucna plánují rozšířit junior lanový park. „Byl by určen pro děti, které nemohou na velké lanové překážky, protože nedosáhnou na jisticí lano, a ty dětské, jak říkají, jsou pro ně trapné," ukončila Vaňková.

Denisa Šimanová