Změnu by místní ocenili. Městys má totiž podle nich nedostatky, které by šly napravit. „Jezdívám po několika evropských městech a vesnicích. Některé z nich jsou stejně velké jako Cerekev. Ale nikde jsem neviděl balený asfalt v centru obce. To mi tady třeba vadí. Plus kruhový objezd u čekárny na autobus nefunguje. Je to spíš tráva než skutečný objezd,“ vyjmenoval Jaromír Šimek. Naopak je nadšený z možnosti nápravy. „Jsem rád, že se konečně něco bude dít. Vize městysu chyběla,“ dodal místní muž.

Cestářské rodeo je každoroční akcí, při které řidiči za volantem sypačů ukážou, co umí.
Se sypačem to nejlépe umí pelhřimovský Pavel Ouhel. Podívejte se, jak jezdí

Nová Cerekev se dočká kompletně nového vzhledu.
To zahrnuje náměstí, centrum, zeleň či park.
Do budoucna se městys bude držet vypracované studie.
Lidé ještě mohou podat své připomínky.

Proměna bude postupná. „Nebude to v jedné etapě. V následujících letech se budeme řídit podle studie. Jakmile začneme řešit náměstí, přilehlé centrum, zeleň nebo dopravu, tak postup budeme dodržovat podle ní. Je stoprocentně uskutečnitelná. Nejsou tam nerealizovatelné věci. Můžeme ji využít, aby se podle toho pracovalo i následujících deset let,“ uvedl starosta Zdeněk Rajdlík.

Finanční propočet rekonstrukce obec ještě nemá. „K tomu se teprve dostaneme. Navíc se může stát, že prvně uděláme třeba silnici u školy a až pak samotné náměstí. Nejdůležitější ale je samozřejmě centrum,“ přiblížil starosta. Volby podle něj plány nezmění. „Místní ještě mohou podat své připomínky a návrhy. To ještě může výsledek ovlivnit,“ doplnil Rajdlík.

Někteří obyvatelé skutečně mají v plánu se na návrh podívat. „Jsem čerstvý důchodce, takže mám čas si všímat, kde, co a jak je. Se studií se musím seznámit a pak uvidím, jestli se mi bude zamlouvat,“ řekl Šejnoha, který v Nové Cerekvi bydlí. Celkově je však spokojený. „Líbí se tady mně i manželce. Takže pokud se to bude vyvíjet k lepšímu, budeme rádi. Jen ať se opravuje,“ dodal na závěr.