Nad tímto projektem a jeho realizací se vede debata již téměř patnáct let, jeho uskutečnění se ale odkládalo s ohledem na finanční možnosti města. V minulých letech navíc bylo nutné vyřešit jiné problémy, které město Pacov tížily. „Společně s Krajem Vysočina jsme soutěžili dodavatele projekčních prací. Také jsme řešili, kdo bude financovat konkrétní projekční věci. Kraj v tomto případě bude platit primárně silnici a bude se spolupodílet na odvodnění komunikace. Všechno ostatní půjde za městem,“ sdělil Lukáš Vlček.

Plánovaná rekonstrukce se bude týkat úseku, který vede od křižovatky Lukavec x Hořepník až po křižovatku Eš x Cetoraz. To je trasa dlouhá přes jeden kilometr.

Jde tedy téměř o celý průtah městem. „Z pohledu omezení, která nás v souvislosti s rekonstrukcí čekají, to pro nás bude asi největší akce za posledních několik desítek let,“ poznamenal pacovský starosta. Opravu čekají nejen silnice a chodníky, ale také vodohospodářská infrastruktura, veřejné osvětlení, navazující parkoviště a mimo jiné také zeleň. „Jelikož se bude silnice v některých místech zužovat, protože někde je zbytečně široká, tak budeme vkládat parkovací stání, aby se podél komunikace navýšil jejich počet,“ prozradil Vlček.

Velkým tématem bude rozhodnutí o budoucí podobě křižovatky u Vesny. „Tam jsme se domluvili na variantním zpracování. Ve hře je jak průsečná, tak okružní křižovatka. Zajímá nás názor policie a hasičů. Také komunikujeme s místními firmami a zemědělci,“ doplnil Vlček.