Podle mluvčího ŘSD Martina Bučka je například potřeba dokončit opravu silnice I/37, která vede přes Žďár nad Sázavou. Jedná se o úsek o délce více než dvanácti set metrů, práce se ale musejí sladit s průběhem opravy kanalizace v Santiniho ulici. „Necelých šest kilometrů zbývá také dokončit na silnici I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, kde v uplynulé části stavební sezony byla dokončena oprava necelé poloviny z více než deseti kilometrů opravovaného úseku,“ dodal Buček k situaci na Žďársku s tím, že u Radostína nad Oslavou se chystá také stavba protihlukových stěn lemujících silnici I/38.

Opravy silnic I. třídy na Vysočině v roce 2022.Opravy silnic I. třídy na Vysočině v roce 2022.Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Připravuje se i oprava silnice I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Jitkovem na Havlíčkobrodsku. „Zde plánujeme opravit sedm a půl kilometru komunikace. Pokud to další časový postup přípravy akcí dovolí, rádi bychom v tomto roce začali pracovat na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu, tedy taktéž na silnici I/34. Tady plánujeme provést úpravy protihlukových stěn respektive také demolici a výstavbu stěn nových,“ uvedl Buček.

Unikátní stanice slouží k měření námrazy.
Studnice: dva ze tří měřicích stožárů zmizí z krajiny. Kdy není jasné

Buček dále sdělil, že ŘSD chce navázat na opravy z předchozích let v téměř tříkilometrovém úseku Ronov - Nové Dvory na Havlíčkobrodsku. „Také bychom rádi ještě letos, v závislosti na dalším postupu přípravy, zahájili opravu 6,4 kilometrů dlouhého úseku na průtahu Ždírcem nad Doubravou a dále až na hranici s Pardubickým krajem,“ sdělil mluvčí.

Chystají se i opravy mostů ve Vilánci, oprava průtahu Humpolcem nebo oprava silnice v Křižanově. „Při optimistickém pohledu by tak v tomto roce mohlo být v rámci dvou desítek akcí opraveno přes třicet kilometrů silnic prvních tříd, necelá desítka mostů, jeden tunel a opraveny a nově postaveny dva kilometry protihlukových stěn,“ shrnul Buček.

ŘSD už také vybralo zhotovitele na výstavbu protihlukových stěn na Žďársku na silnici I/37 u Škrdlovic, Stržanova a u Radostína na silnici I/38 a na stejné silnici také s opravou dálničního přivaděče do Jihlavy, dále na rekonstrukci mostů u Skuhrova a Dvorců na Havlíčkobrodsku a na Žižkově ulici přímo v Havlíčkově Brodě.V současné době probíhá výběrové řízení na opravu silnice I/23 v Nové Říši a opravu mostu u Radňovic na silnici I/9.