Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Tržišti opraví vodovod, kanalizaci a komunikace

Kamenice nad Lipou – Obyvatelé kamenické lokality Na Tržišti se v tomto roce dočkají obnoveného vodovodu a obnovené kanalizace.

8.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Rozhodli o tom zastupitelé na svém loňském prosincovém zasedání. Opravy už započaly v minulém roce a měly by trvat do konce letošního června.

Inženýrské sítě pro plánovanou výstavbu rodinných domů v této lokalitě byly budovány od roku 1976, přičemž rodinné domy tu byly kolaudovány většinou v 80. letech. Ovšem již od poloviny 90. let se začaly vyskytovat problémy s nedostatečným odváděním dešťových vod při přívalových deštích.

„Vzhledem k velice špatnému stavu povrchů komunikací a chodníků plánuje město jejich obnovu. Nebylo by tak rozumné, kdybychom investovali finanční prostředky do obnovy povrchů a neprovedli přitom celkovou rekonstrukci vodovodní a kanalizační sítě," vysvětlil starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur s tím, že cílem je odstranit zmíněné problémy s odváděním vod a zajištění funkčnosti sítí, do kterých by pak nebylo nutné v řádu desetiletí zasahovat.

Obyvatelům lokality Na Tržišti se tak kvůli opravám dočasně snížil komfort bydlení. „Místním obyvatelům jsme rozeslali dopisy, aby byli na opravy připravení, ale i třeba na to, že se uzavře na nějakou dobu voda. S pracemi se většinou začíná v sedm hodin ráno a končí se ve čtyři hodiny odpoledne, takže to pro místní doufám není tak hrozné," konstatoval starosta s tím, že prozatím se s rekonstrukcí bez problémů pokračuje podle plánů.

Schválí dotaci?

Místostarosta Kamenice nad Lipou Jaroslav Pařík doplnil, že celková cena těchto oprav se pohybuje kolem pěti milionů, z čehož spoluúčast města činí necelé dva miliony.

Na tento a příští rok pak město dle slov starosty plánuje celkovou opravu tamních povrchů, což znamená opravu chodníků a komunikace s obnovou veřejného osvětlení. „Žádost o dotaci na tyto opravy jsme již podali, ale zatím nemáme jasné zprávy, jestli ji získáme. To se zřejmě dozvíme letos v průběhu prvního pololetí. Sídliště by ale opravu povrchů komunikací a chodníků potřebovalo," zmínil Ivan Pfaur.

Tyto práce by se měly rozdělit na dvě etapy. První by mohla být zahájena už letos a druhá v příštím roce. „Pokud se nám nepodaří získat dotaci, tak uvažujeme o náhradním řešení – výkopy po opravách kanalizace by se zde opravily výspravou," uzavřel Pfaur. Rekonstrukce povrchů a chodníků by podle informací od starosty města měla vyjít asi na čtrnáct milionů korun.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

8.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení