Kromě opravy mostu naplánovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na dobu výluky, tedy od 1. srpna do 13. září ještě další práce. „V úseku se mění pražce, dosypává štěrkové lože, rekonstruuje most mezi Pacovem a Novou Cerekví a opravuje přejezd,“ upřesnila rozsah prací mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Doprava je přerušena v úseku Obrataň – Nová Cerekev. České dráhy pro období od 1. srpna do 13. září vydaly pro trať 224 výlukový jízdní řád, v němž je zvýrazněno, že se náhradní autobusová doprava týká úseku mezi Obrataní a Novou Cerekví.

Zástavky náhradní autobusové dopravy jsou v Obratani, v Pacově a v Nové Cerekvi před výpravní drážní budovou. V Šimpachu je tato zastávka na standardní autobusové zastávce ve vsi, v Leskovicích u železničního přejezdu, v blízkosti zastávky Českých drah. Platnost výlukového jízdního řádu skončí v pátek 13. září ve 13.40 hodin.

Opravy železničního mostu na trati z devatenáctého století (provoz zde začal na konci roku 1888) u Pošné si vyžádaly také úpravu režimu na silnici mezi Pošnou a Pacovem. Pod mostem byla svedena doprava do jednoho jízdního pruhu a řídí ji zde mobilní semafory.