Představení začne v odpoledních hodinách. „Zkušení cvičitelé nacvičili s kozami nevšední tance a napínavé přeskakování přes překážky. Děti tak budou mít možnost kozy provést, vyfotit se s nimi a zkusit si je podojit,“ naznačil Jiří Koubek, pořadatel a člen občanského sdružení Čtveráci, pod jejímž vedením se nedělní akce odehraje.

Samotný program ale odstartuje už v 8 hodin ráno mší svatou. Téměř o hodinu později se rozezní první songy v podání Kapely Mildy Kadlece, kterou následně vystřídá kapela Dixie a Swinging Chipses.

Předem pečlivě naplánovaný program zaujme stoupence všech věkových kategorií. „Ačkoli fyzické přípravy vypuknou až v pátek 23. června, již v průběhu celého roku jsme poctivě promýšleli veškeré detaily. Sháněli jsme umělce a vybírali kapely,“ prozradil Koubek.

Jelikož Čtveráci kladou důraz především na rozvoj kulturních aktivit v tamní vesnici, na své si přijdou hlavně milovníci divadla. „Akce bude protkána řadou představení – Švejk jde na vojnu, Divadélko Táta a Máma, Dobrý Voják Švejk či Dobrý voják Švejk za Císaře pána,“ zmínil Koubek.

Doprovodný program zahrnuje rovněž ukázky klasických řemesel. Na jarmarku bude příležitost zakoupit nějakou vzpomínku či se dobře občerstvit. Kromě pečeného masa a klobásek provoní vzduch i moravská vína a rozmanité druhy piva.

Večer ve 22 hodin velkolepě zakončí tradiční pouť Ohnivá show v podání Spiritus Dracus.

Program:
8:00 Mše svatá
9:00–13:00 Hraje a zpívá Kapela Mildy Kadlece
9:30 Švejk jde na vojnu – divadlo Čtveráků
10:00 Divadélko Táta a Máma
10:30 Slavnostní mše svatá
12:00 Polední fanfáry – Swinging Chipses
13:00-22:00 Kapela Dixie – farní dvůr
14:00 Dobrý voják Švejk – divadlo Čtveráků
14:45 Divadélko Táta a Máma
15:30 Kozí show
17:00 Dobrý voják Švejk za Císaře pána – divadlo Čtveráků
22:00 Ohnivá show Spiritus Dracus

Andrea Petráková