„Není to o tom, že by tam v nejbližších měsících došlo k masivní výstavbě. Některé pozemky ještě ani nejsou zasíťované. V tuto chvíli se staví dva domy, další dva jsou vyprojektované. Nicméně do budoucna by tam mohlo vzniknout dvacet třicet parcel,“ prozradil starosta Olešné Petr Šlak.

Vše je v režii soukromých investorů. „Máme vypracovanou studii, která vznikla v rámci územního plánu v roce 2018. Pozemky však nejsou obce, ale mají je soukromí vlastníci,“ sdělil Šlak.

Co do rozlohy tvoří budoucí zastavěná plocha zhruba čtvrtinu obce. „Je to ale dané i tím, že dříve se domy stavěly celkem blízko u sebe. Nové stavby budou na velkých pozemcích, parcely mají 800 až 1 200 metrů čtverečních,“ vysvětlil olešenský starosta.

I když v budoucnu může v Olešné přibýt až třicet nových rodin, problém s umístěním dětí do školky nebo školy prý nebude. „Kapacita obou zařízení je poměrně velká. Navíc plánujeme školu předělávat a měla by přibýt jedna třída. Rádi bychom to stihli už do konce tohoto roku, ale vše záleží na tom, jestli se nám podaří získat dotaci,“ dodal Šlak.