V Plačkově už práce začaly na podzim letošního roku. „Do rozpočtu se projekt na nové pouliční lampy dostal někdy zjara. Pracovat se začalo v listopadu," řekl Milan Janďourek, předseda osadního výboru v Plačkově.

Lepšího osvětlení se dočká periferie obce. „Nejedná se o opravy starého osvětlení, ale o rozšíření. Nové lampy jsou postaveny v okrajových částech Plačkova," pokračoval předseda osadního výboru. „Tyto okrajové části nebyly dostatečně osvícené, proto dal osadní výbor obce Plačkov podnět na úřad města Humpolce. V budoucnu bychom v těchto okrajových částech také rádi opravili komunikace," vysvětlil Janďourek.

Instalace nového pouličního osvětlení by měla být v Plačkově dokončena koncem roku. „Několik lamp už stojí. Zbývá dokončit osvětlení ještě v jedné ulici. To by se mělo stihnout do Vánoc," sdělil Janďourek s tím, že pouličních lamp bude šestnáct a jejich stavbu provádějí Technické služby města Humpolec.

V Kletečné, což je další spádová obec Humpolce, jsou v současné chvíli na začátku. „Na úřad města jsme poslali požadavek na dvě nové pouliční lampy. V projektové dokumentaci se ale nakonec bude počítat asi s osmi," řekl předseda osadního výboru v Kletečné Milan Eigl.
K realizaci dojde pravděpodobně v průběhu příštího roku. „Co se týče osvětlení v Kletečné, v současné chvíli se zpracovává projektová dokumentace. Jakmile bude hotová a bude schváleno stavební povolení, začne se s realizací. Myslím, že v průběhu prvního pololetí příštího roku se to zvládne," přemítal Milan Šarovec z odboru místního hospodářství humpoleckého městského úřadu.

Projekty na rozšíření pouličního osvětlení finančně zastřešilo město Humpolec. „V Plačkově vyjde tato investice na milion sto tisíc korun. V Kletečné bude pouličního osvětlení méně, a tím pádem budei investice nižší. Odhadem to vyjde přibližně na čtyři sta padesát tisíc korun," vyjmenoval Šarovec.

Z nového pouličního osvětlení by se také rádi těšili v Petrovicích. „Stejně jako v Kletečné i pro Petrovice se nyní zpracovává projektová dokumentace. Situace se zde ale mírně komplikuje kvůli pozemkům. Realizace osvětlení by zasahovala do cizích pozemků, takže bude nutné právní vypořádání," informoval pracovník úřadu.

V Petrovicích by se mělo ve výsledku jednat jen o pár lamp a vzhledem k tomu i o nejnižší investici. „V Petrovicích se jedná o malé rozšíření, takže investovaná částka zřejmě nepřekročí sto tisíc korun," dodal Milan Šarovec.