U stromečku se jako již tradičně šampaňským s jahodou připíjelo od 11 hodin. Krásný Nový rok si pak návštěvníci akce Silvestr na náměstí popřáli v každou celou hodinu, ale pokaždé to platilo pro jiný kout světa.


Přiťuknout si se svými přáteli přišla ke stromečku během čtvrtečního odpoledne 
i Iva Floriánová z Pelhřimova. „Silvestr tady na pelhřimovském náměstí slavíme letos poprvé. Jinak ale na koncerty ke stromečku chodíme a rádi. Letos se mi například nejvíce líbil páteční koncert skupiny Wajt," řekla Floriánová. Dodala také, že nápad připít si na nový rok 
v každou celou hodinu je velice zajímavý. „Je to pěkný důvod k tomu si ťuknout. 
A taky je hezké, že víme, kde zrovna teď mají půlnoc a připíjí si na příchod Nového roku," chválila Floriánová.


Atmosféru pak od 19 hodin na náměstí umocnila místní hudební skupina Parta Amatérských Muzikantů.


Jak řekl jeden z organizátorů akce Jindřich Štěrba, během dne se U stromečku pohybovalo kolem dvou stovek lidí. Kolem půlnoci se jich pak na Masarykově náměstí sešlo zhruba 1 500.


„Řekl bych, že loni přišel ke stromečku oslavovat zhruba stejný počet lidí. Během dne panovala U stromečku ta správná silvestrovská nálada. Byl to skvělí večer, kapel hrála, lidé se bavili a někteří i tancovali," popsal atmos-féru na silvestrovské oslavě 
v Pelhřimově U stromečku Jindřich Štěrba.


Kromě skleničky šampaňského s jahodou či svařáku nebo horké hrušky si oslavenci mohli zakoupit také výborné občerstvení, které na pelhřimovském náměstí během silvestrovské oslavy již třetím rokem zajistil Dubacatering. „Lidem jsme tradičně nabízeli vynikající dršťkovou polévku, párek v rohlíku a domácí bramboráčky. Řekl bych, že tento výběr občerstvení lidem vyhovoval. Během silvestrovské oslavy jsme prodali zhruba 400 porcí," zhodnotil zájem o občerstvení Vlastislav Duba z Dubacatering.


Silvestr na náměstí však nebyl poslední možností k setkání U Stromečku. Dnes od 10 hodin si mohou zájemci přijít vypít na náměstí v Pel-hřimově poslední svařák.