Ti, kteří se ve středu rozhodnou vystoupit z každodenní všednosti, tak podpoří nejen Domácí hospicovou péči Iris Oblastní charity Pelhřimov, ale mobilní hospice vůbec.

Papučový den se však kvůli koronaviru uskuteční tentokrát pouze na sociálních sítích. „K Papučovému dnu se mohou připojit jednotlivci, ale i pracovní nebo školní kolektivy, které svou podporu mobilním hospicům vyjádří tím, že si ve středu vyrazí v bačkorách. Prosíme jen, aby se v náležitém obutí vyfotili a vložili snímek na Facebook nebo Instagram s hashtagy #papucovyden #domacihospicovapeceiris,“ vzkázala zájemcům mluvčí Oblastní charity Pelhřimov Dominika Dufková.

Malí i velcí, kteří se do akce zapojí, se nemusí bát být originální. „Smysl pro humor pomáhá překonávat i ty nejtěžší situace,“ řekla Dominika Dufková.

V bačkorách mohou jít lidé na procházku, do práce, na poštu či nakoupit. Svou fotku v papučích ale mohou poslat i z domova, pokud mají home office. „Přijde mi hrozně fajn, když pelhřimovská charita má nějakou takovou aktivitu, kterou můžeme podpořit. Naverbovala jsem proto své kolegy a ve středu máme poradu v Brodě, kde jsem o tom řekla i ostatním z dobrovolnických center, takže všichni budeme mít papuče. Myslím si, že o domácí hospicové péči by se mělo vědět,“ vítá nápad Michaela Chábová.

Papučový den pořádají v Pelhřimově pracovníci tamní charity v rámci celorepublikové akce Týden pro mobilní hospice letos podruhé.

Letošní situace ale nepřeje velkým shromážděním, což se odrazilo i na programu Dnů domácí hospicové péče 2020. „Ještě než jsme se připojili k Papučovým dnům, pořádali jsme v tomto období Dny domácí hospicové péče, které pravidelně zahrnují konferenci pro odborníky, přednášku pro veřejnost a setkání pro pozůstalé po našich dřívějších klientech Plamínek vzpomínek. Od těchto akcí, kde by se měli lidé setkávat, jsme letos museli upustit, takže nám zbyl jenom Papučový den,“ doplnila Dufková.