A protože jsou Češi národem pivařů, tak v nabídce pivovarů nechybí nejrůznější druhy zlatavého moku.

Pivo považuje za velmi příjemné, a nejen letní osvěžení například Lukáš Nejedlý 
z Humpolce. „Podle mě je na ochlazení během horkých letních dní nejlepší klasika, tedy dobře vychlazený meloun. Pivo si dám rád v létě i v zimě a jsem věrný jedné značce. Co se týče nejrůznějších ochucených nealko nebo alko piv, tak to moc nemusím, podle mě to není pivo," podělil se o svůj názor Nejedlý.

A jaké speciality si pro letošní léto připravily pivovary na Pelhřimovsku?
Nový speciál s názvem Jeroným právě tento týden uvede na trh želivský klášter-
ní pivovar. Začne se čepovat v sobotu, u příležitosti slavnostního zahájení pátého ročníku festivalu duchovní hudby Musica figurata.

Podle opata

Klášter drží tradici pojmenování piv po význačných opatech. Tento produkt připomíná opata Jeronýma Hlínu, který po požáru konventu i kostela v roce 1712 pozval do Želiva slavného architekta Santiniho.
„Jde o nefiltrované pivo, vyrobené z pšeničného sladu s použitím spodního kvašení. Více než třicetidenní ležení této dvanáctce dodává lehkost a chuť skoro až do ovoce," podotkl správce kláštera František Marek. Letos získal klášter na všechna svá
piva certifikát „Vysočina regionální produkt".

Loňský výstav činil asi tři sta hektolitrů, o padesát víc než předloni. Těžištěm výroby minipivovaru je světlá dvanáctka Haštal a patnáctistupňový speciál Salesius. 
K nim se příležitostně přidružují další speciály jako Vánoční patnáctka nebo letošní Postní pivo.

Pivovary v Pacově, Kamenici nad Lipou, Pelhřimově 
a Humpolci si pro letošní léto zatím žádné speciální pivo nenaplánovaly. Rodinný minipivovar Pacov uvedl na trh loni na podzim dvě novinky: Pacovského Belgičana 15 Abbey Ale a Pacovského Rakušáka 12. „Velice se nám osvědčil Polotmavý medový speciál 15, který loni v září obsadil první místo na akci Slunce ve skle v Plzni," zmínila majitelka pacovského pivovaru Vlaďka Němcová.

Vlaďka Němcová dále dodala, že v létě se více prodává Pšeničná 11. Rodinný minipivovar Pacov také nabízí ovocná dvanáctistupňová piva, jako například borůvkové, které prý před dvěma lety zachutnalo i bývalému prezidentovi Václavu Klausovi, dále mandarinkové či hořký pomeranč.

Loni na tradici pivovarnictví v Kamenici nad Lipou navázal Pivovar Kokeš, jehož sládek Tomáš „Kokeš" Kopačka uvedl, že letní speciály nepřipravují a drží se klasiky, tedy piv Ležící Kokeš – světlý ležák, Zlatý Kokeš – polotmavý speciál a Rubínový Kokeš – tmavý speciál.

Pelhřimovský pivovar Poutník vaří pivo Speciál 14, a to na Vánoce a Velikonoce. Takzvané radlery, tedy nápoje s nízkým obsahem alkoholu vznikající smícháním piva a ovocné šťávy, Poutník podle slov jeho obchodního ředitele Jiřího Vacka nepřipravuje a drží se své standardní nabídky, v níž jsou k dispozici Světlé výčepní pivo 10, Světlý ležák 12, Světlý hořký ležák 12 a Světlý kvasnicový ležák 12.

Mluvčí Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci Zdeněk Mikulášek zmínil, že obecně v létě stoupá prodej méněstupňových piv. „Pro nás je důležité to, že celoevropsky se více než sudové pivo pije lahvové. U nás je prodej sudového piva na šedesáti procentech a prodej lahvového na čtyřiceti procentech," doplnil Mikulášek.

Aneta Slavíková