Atrakce včetně stánků s občerstvením do Sázavy přivezla rodina Ranglova z Jindřichova Hradce. „Křemešnické pouti se zúčastňujeme už zhruba okolo třiceti let. Pro nás je to velká tradice. Točit začneme už v pátek odpoledne. V sobotu se kolotoče rozjedou v 11 hodin a v neděli pojedou nepřetržitě po celý den," přiblížila majitelka pouťových atrakcí Marie Ranglová. Ta zároveň upozornila na to, že v blízkosti atrakcí je i možnost parkování. Lidé tedy nemusí od vozidla chodit žádnou závratnou dálku.

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na celou řadu atrakcí od vodních koulí neboli aquazorbingu, autodromu až po různé skákací atrakce a kolotoče. „Pro omladinu máme řadu adrenalinových atrakcí. Přivezli jsme točící, třicet metrů vysokou věž či atrakci s názvem Break dance. Nechybí ani střelnice či stánky s občerstvením," komentovala Alžběta Ranglová.

Řemeslné trhy i tóny harmoniky

Lidé se dále mohou těšit na řemeslné trhy, kde by mělo být více než čtyřicet stánků tradičních řemesel. Ty budou přístupné v sobotu od 14 do 19 hodin a v neděli od 8 do 16 hodin. V neděli se navíc v pravé poledne uskuteční na pódiu vedle Hotelu Křemešník doprovodný koncert Kateřiny Paclíkové na harmoniku v lidovém tónu.

V průběhu poutě bude v ambitech poutního místa stánek Matice Křemešnické o.p.s, kde bude možnost zakoupit knihy, kalendáře a ostatní upomínkové předměty.

Poutní slavnost na Křemešníku

Poutní slavnost Nejsvětější Trojice na Křemešníku oslaví i věřící, pro které je připravena řada bohoslužeb. Ty budou zítra v 17 hodin a v neděli v 8.30 a 10.30 hodin. Na hlavní Mši svaté nebude chybět otec biskup Pavel Posád, světící biskup českobudějovický. Závěrečné, svátostné požehnání je naplánované na 14 hodinu.
Všem, kteří chtějí navštívit Křemešnickou pouť, bude v neděli k dispozici zdarma autobusová doprava. Vyjíždět bude z pelhřimovského autobusového nádraží, z ulice Říčanského. Odjezd je v 9 hodin a zastávky po cestě jsou následující: Pelhřimov – pod hřbitovem, Putimov, Křemešník – u Hotelu Křemešník. Zpátky autobus pojede ve 14 hodin a bude opět stavět na stejných místech.