Slavnostní zahájení se uskuteční v areálu výstaviště tamního Agropodniku zítra od jedné hodiny odpolední.

„Návštěvníci se mohou těšit na výstavu nejrůznější historické i současné techniky používané u dobrovolných i profesionálních hasičských sborů z celé republiky. V letošním roce se na akci ve větší míře prezentují také ostatní složky integrovaného záchranného systému," prozradil Vladimír Jaroš ze Sboru dobrovolných hasičů Kojčice.

Na Feuer show předvedou svou činnost také psovodi. Do minulosti návštěvníky zavedou ukázky družstev historických hasičů a nebudou chybět ani hasiči předvádějící hašení automobilů, zásahy při dopravních nehodách a vyprošťování osob z vraků aut. „Letošní ročník je unikátní v tom, že poprvé přijedou již zmíněné všechny tři složky integrovaného záchranného systému. Diváci tak u nás poprvé uvidí  hromadnou záchranou akci při dopravní nehodě v podání nejen hasičů, ale i policistů a záchranářů,"  uvedl Vladimír Jaroš.

Letošní novinkou je také prezentace firem působících v oblasti hasičství. Mezi vystavovanou technikou se pak objeví vyprošťovací automobil Tatra 813, speciální vyprošťovací automobil Man-Pretol, výšková technika, automobily na podvozku Tatra, Praga, Man, Scania a další.

Pořadatelé nezapomněli ani na děti. Pro malé návštěvníky je připraven skákací hrad, trampolína, a dokonce i populární aquazorbing. Pro doplnění energie budou k dispozici také různé druhy cukrovinek. Kromě nich je zajištěno také bohaté občerstvení a různé speciality na grilu pro velký hlad. Pro ty, kterým se po náročném dni nebude chtít domů, je připraveno stanové městečko v areálu výstaviště. Odpolední hasičský program odlehčí vystoupení pacovských mažoretek.

„Akce je přínosem nejen pro hasiče a záchranáře, kteří si zde vyměňují své pracovní zkušenosti a navzájem si porovnávají techniku, ale navíc je to příjemná událost pro rodinu, protože si zde opravdu každý přijde na své," dodává Jaroš.

Smyslem Feuer show je už od jejího počátku přiblížit veřejnosti práci dobrovolných hasičů a dokázat, že i oni mají moderní techniku a leckdy se tato technika může srovnávat s výbavou profesionálních hasičských sborů.

Celou sobotní košetickou show zakončí večerní taneční zábava pod taktovkou skupiny Los Čertos, která vystoupí od sedmé hodiny večerní na venkovním parketu v prostorách výstaviště.

Aneta Slavíková