Start a cíl byl v humpoleckém házenkářském areálu v ulici Jindráčkové. Na asi pětikilometrové trase vystoupali běžci i výletníci na rozhlednu v areálu Rodinného pivovaru Bernard a na věž hradu Orlík. „Pro nejrychlejšího závodníka Jana Žáčka bylo mimo jiné připraveno pivo Bernard na rok zdarma, nejrychlejší ženou byla Kateřina Rafajová,“ sdělil mluvčí Pivovaru Bernard Radek Tulis.

Zubaři, zubní ordinace, ilustrační foto.
Zubařka v Humpolci. Dosud působila v Praze, ordinaci bylo třeba upravit

Odměny a ceny byly připraveny pro všechny. Účastníci si mimo jiné vyběhali slevu dvě stě korun na dvoudenní vstupenku na blížící se festival Bernard Fest, který se uskuteční 21. a 22. června.

Hlavním důvodem pořádání druhého ročníku benefiční akce bylo ale vybrání peněz pro Nadační fond pomoci Bernard. Vybrat se podařilo přes třicet tisíc korun. „Děkujeme všem účastníkům samozřejmě za to, že se zapojili a přispěli startovným, které využijeme pro naši další činnost. A děkujeme také za krásnou atmosféru, která tu v průběhu celé akce panovala. Bylo to velmi příjemné setkání,“ řekl ředitel fondu František Ćmok.

Fond vznikl v září 2022, od té doby lidem v Humpolci a okolí poskytl pomoc v hodnotě přibližně jednoho milionu korun. „Podpořit někoho finančně nebo pro něj něco zaplatit není jediná forma pomoci, kterou poskytujeme. Někdy stačí předat informaci, radu, nebo nasměrovat potřebné dál k patřičným organizacím či lidem, pomoci s administrativou a tak dále,“ popsal činnost fondu František Ćmok. Nadační fond pomoci Bernard založili spolumajitelé pivovaru Stanislav Bernard a Josef Vávra.