Akce vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA Česko zpívá koledy právě dospěla ke svému sedmému vrcholu. Za uplynulých šest let se určitě stala tradicí. Zpívat se bude také na třech desítkách míst napříč celou Vysočinou a rovněž na dvanácti na Pelhřimovsku.

S Pelhřimovským deníkem se bude i letos zpívat v centru okresního města na Masarykově náměstí. Zpívání znovu podpořili nadšenci z party organizátorů U stromečku, takže se všichni mohou těšit i na něco na zahřátí, což se v prosincovém večeru určitě bude hodit.

Přesto došlo v Pelhřimově ke změně, na kterou se i my v redakci Pelhřimovského deníku velmi těšíme. Místo sborů z pelhřimovské základní umělecké školy budou z pódia zpívat sbory Záboj a Zábojáček, které vede sbormistr Petr Žák.

Poprvé se bude zpívat u kapličky v Bolechově nedaleko Želiva.

Dalších deset míst zpívá s Deníkem už opakovaně. Tradicí je také to, že v Červené Řečici začnou také letos o hodinu později.

Letos si společně zazpíváme tradiční koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. K těmto třem koledám, které notujeme společně každý rok, letos přibyly dvě vybrané vámi čtenáři. A to Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši.

Na mnoha místech si pak přidají také dvě oblíbené vánoční písně Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Kde se letos zpívá
Bolechov u kapličky
Červená Řečice u fary
Horní Cerekev v kostele na náměstí
Horní Ves u kaple svatého Václava
Humpolec na Horním náměstí
Kaliště u stromečku s betlémem
Koberovice na návsi u kapličky
Pelhřimov na Masarykově náměstí
Polesí v kapličce
Proseč u Pošné v domově důchodců
Rodinov v místní hospůdce
Útěchovičky v kapličce
Poznámka: Společné zpívání začíná v 18 hodin, výjimkou je Červená Řečice, kde každý rok začínají v 19 hodin.