Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na dni otevřených dveří se budou rozdávat výhry

Pelhřimov - Žáci devátých tříd i jejich rodiče v pondělí podrobí Obchodní akademii v Pelhřimově důkladné prohlídce. Na dnech otevřených dveří škola pravidelně vítá budoucí studenty nejen z Pelhřimova.

1.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Holubář

„Pelhřimovských je většina. Na školu se ale hlásí uchazeči prakticky z celého okresu,“ podotkl ředitel Radoslav Kučera.

Někteří z nich letos neodejdou s prázdnou. Převezmou ceny za první tři místa v soutěži, kterou pro ně připravili studenti čtvrtého ročníku.

„Jmenuje se Kdo hledá, ten najde a hraje se na internetu už od začátku roku. Vymýšlíme otázky pro deváťáky, kteří nám na ně e-mailem odpovídají. Jsme s nimi v kontaktu a vyhodnocujeme výsledky,“ ve stručnosti popsala Eva Jiráková ze 4. L.

Škola hrou

Letos se zúčastnilo 31 týmů z celého Pelhřimovska. Nejlepšími nakonec byli Pohodáři z Pacova. Studenti při řešení problémů spolupracují v týmech a získávají tak zkušenosti nejen prostřednictvím klasické výuky.

„To je také naším hlavním cílem. Snažíme se co nejvíce využívat zážitkovou pedagogiku. Hned v prvním ročníku proto všechny tři třídy odjíždějí na adaptační kurz, kde se utuží kolektiv. Mohou pak lépe spolupracovat při zpracovávání různých projektů i při studiu,“ popsal Kučera. V zadaných praktických úkolech si osvojí dovednosti důležité pro budoucí uplatnění.

K tomu jim nejvíce pomáhá předmět fiktivní firma. Mladí obchodníci založí společnost podle všech platných zákonů a v průběhu roku hospodaří.
Obchodují nejen mezi sebou, ale jsou ve styku i s jinými fiktivními firmami v celé republice i v zahraničí. Jednou ročně svou společnost představí na školním veletrhu. Na klasickou výuku se ale samozřejmě nezapomíná. Studenti si mohou vybrat ze tří oborů.

Naučí se španělsky

Ekonomika a účetnictví, studium zaměřené na výpočetní techniku nebo ekonomické lyceum, kde kromě učiva, které se přibližuje osnovám gymnázia, získají i širší jazykový základ.

„Od příštího roku přidáme povinný předmět španělština. Na školách se většinou vyučují germánské jazyky. Naopak románské jazyky jsou dost opomíjené,“ vysvětlil Kučera.

S běžným dnem na obchodní akademii, s vybaveností školy i s metodami výuky se mohou všichni blíže seznámit dnes od 9 do 17 hodin.
Hned u vchodu se návštěvníků ujmou studenti třetích ročníků. „Provedou hosty po škole a poskytnou základní informace důležité pro případné podání přihlášky,“ dodal Kučera s tím, že studenty prvního ročníku v letošním roce zkoušky nečekají. Budou přijímáni na základě průměrného prospěchu.

Autor: Petra Nováková

1.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení