Tradiční Pohádkový les se tady konal už podesáté a dorazilo celkem 121 malých účastníků společně se svými rodiči nebo prarodiči. „Odhaduji, že přišlo tak tři sta lidí. Počasí nám také nakonec vyšlo, takže jsme spokojení,“ pochvalovala si starostka obce Jana Houšková.

Na děti čekalo celkem osm stanovišť, kde se blíže seznámily s kamarády z mechu a kapradí. „Nejvíce času nám vždy zabere vymyslet téma, které se snažíme pokaždé udělat trochu jiné. Letos je to pohádka o Křemílkovi a Vochomůrce,“ přiblížila akci Houšková.

V rámci svého turné se ve čtvrtek do Pelhřimova opět vrátila zpěvačka Aneta Langerová.
Aneta Langerová pohladila návštěvníky divadla po duši

„Někdy máme jednotlivé části jednoho příběhu, jako například dnes, jindy účastníci prochází z pohádky do pohádky, ale měli jsme i letem světem řemesel, kdy se děti seznámily s různými řemesly,“ zavzpomínala starostka.
Děti zaujaly především pohybové aktivity. „Mně se moc líbilo hned první stanoviště, kde se říkaly básničky a zpívaly písničky. Bavilo mě také skákání v pytli,“ zhodnotila Pohádkový les pětiletá Viktorka, která sem dorazila se svojí babičkou.

Pohádkové odpoledne učarovalo i dospělým. „Jsme tady letos poprvé a moc se nám tu líbí. Je to nádherná akce pro děti. Myslím, že tu rozhodně nejsme naposledy,“ usmála se Jana Vajdová ze Ctiboře.

Když i poslední dítko prošlo cílovou rovinkou, přišlo překvapení večera, které mezi účastníky vzbudilo rozruch. „Když děti přišly z pohádkového lesa, tak jsme si pro ně nachystali překvapení, o kterém nikdo dopředu nevěděl. Přišel živý brontosaurus,“ prozradila Houšková.

Poté, kolem devatenácté hodiny, následoval zlatý hřeb večera, a to zapálení hranice s čarodějnicí. Tu vyrobili žáci místní základní školy v hodinách výtvarné výchovy.

JANA KUDRHALTOVÁ