Akce Deníku Česko zpívá koledy dospěla ke svému pátému dějství, neboť letos se zpívá skutečně už popáté.
Za tu dobu přibylo míst, kde se lidé ke společnému zpívání koled sejdou. Na Pelhřimovsku je to nejviditelnější v rámci celé Vysočiny.
Na počátku bylo osamocené okresní město, pak se k Pelhřimovu začaly přidávat i vesnice. Z měst zvedli pomyslný prapor výzvy ve dvou menších.

O jejich účasti se dá říct, že je v mnohém charakteristická. Chtějí, aniž by jim to 
někdo nařizoval, aby právě 
u nich bylo zpívání koled opravdu pěkné. „Pozvali jsme profesionálního zvukaře, nacvičujeme další program," hlásila opakovaně například Ludmila Vopálková z Horní Cerekve. Ke kostelu na hornocerkevickém náměstí má dorazit i „její" kapela USB (Unikátní SisterBand).

V Červené Řečici chtěli zpívat s ostatními s takovým zájmem, že jim vůbec nevadilo, když začátek programu museli posunout na devatenáctou hodinu. Na pořádné zpívání chtěli sbor, který bude předzpěvovat, a ten se do Červené Řečice přesune z Pelhřimova.
Zpěvačky ze základní umělecké školy pod vedením Dany Bezstarostové zazpívají od osmnácti hodin na Masary-kově náměstí v Pelhřimově 
na pódiu, které pro adventní
a předvánoční program připravilo Kulturní zařízení měs-ta Pelhřimova. Pak se přesunou na náměstí před faru do nedaleké Červené Řečice. „Tam už se bude od osmnácti hodin podávat svařák, takže vlastně i tam začne program 
v osmnáct hodin," poukázala na příslušnost Červené Řečice k akci Česko zpívá koledy Dana Bezstarostová.

Svařák, čaj i další alkoholické i nealkoholické nápoje na zahřátí budou k dnešnímu společnému zpívání znovu patřit se stejnou důležitostí jako zpěvníčky s pěti koledami. Takhle zkrátka Česko zpívá koledy.