Konají se vždy jednou za měsíc, a to od května do listopadu. Srpnové přitom připadají již na zítřek. Prodej začne v 9 hodin a skončí úderem 16. hodiny.

Podle spoluorganizátorky trhů Kataríny Křížové své stánky na Horním náměstí postaví vždy pětadvacet až třicet prodejců. „Ani příliš nezáleží na počasí. Měli jsme na něj zatím štěstí, vyhnuly se nám velké plískanice a malý deštík nikoho neodradil," podotkla Katarína Křížová.

Zákazníci jsou podle jejích slov ochotní pro své oblíbené výrobky překonat i delší vzdálenosti, takže na farmářských trzích nenakupují jen obyvatelé Humpolce. Nelze se tomu divit, protože nabídka je opravdu bohatá.

„Na stáncích láká k nákupu například sezonní ovoce a zelenina, mléčné i masné výrobky, dřevěné výrobky do kuchyně, pečivo od místních pekařů, bylinky, sušené plody, koření bez soli a glutamátu, slovenské klobásy, holandský sýr, víno z Moravy, čajové kúry, kuře z volného výběhu, med, ryby a z kraje sezony i sazenice," jmenovala položky z dlouhého seznamu spoluorganizátorka trhů Katarína Křížová.

Dominika Dufková