Příchozí tak navíc budou moci kouknout pod ruce tamním cukrářům. „Každý rok se v rámci této akce snažíme přijít s něčím novým, takže letos jsme vybrali nové místo, které s sebou navíc přináší přidanou hodnotu. To znamená, že jsme využili toho, že se Čokoládová hodina bude konat na pelhřimovské hotelové škole a s vedením školy jsme se dohodli na tom, že se při akci bude zároveň prezentovat obor cukrář,“ potvrdila Eva Havlíčková z Hodiny H.

Návštěvníci akce se ale také budou moci seznámit se studenty druhého ročníku oboru hotelnictví. „Hodina H nás oslovila v rámci hledání nových prostor pro Čokoládovou hodinu a vzhledem k tomu, že jsme škola vyučující gastronomické obory, tak si myslím, že je tato příležitost vcelku vhodná a pro nás zajímavá,“ usmála se Zuzana Běhounková, Zástupce ředitele školy pro praktickou výuku.

Obory a studenty pelhřimovské hotelové školy mohou zájemci vidět například i v rámci dnů otevřených dveří, které navštěvují i žáci ze základních škol nebo mimo jiné také v rámci mozaiky, kde se střední školy prezentují. „Jsme rádi, když děvčata o obor projeví zájem i během roku. Díky tomu, že ale mají možnost volby mezi dvěma školami, tak se nakonec v některých případech rozhodnou jinak. My tedy do poslední chvíle nevíme, kolik zájemců si obor cukrář vybere,“ prozradila Běhounková, jak to na škole chodí.

Zároveň dodala, že obor cukrář se v posledních letech podařilo otevřít pokaždé. „Doufáme, že tak to bude i nadále. Pokaždé tu míváme spoustu přihlášek, ale děvčata se pak nakonec rozhodnou, že půjdou například na kadeřnici nebo kuchaře – číšníka,“ přemítala Běhounková.

Ilustrační foto.
Počet zákazů návštěv se v pátek zdvojnásobil

Cukrářky z pelhřimovské střední školy připraví na Čokoládovou hodinu, která se uskuteční od 14 do 18 hodin, tematický čokoládový dort. „Domluvili jsme se na tom, že cukrářky budou u svých stánků tvořit čokoládové ozdoby a zdobit čajové, svatební či vánoční pečivo čokoládou. Takové zdobení spočívá ve stříkání čokoládou do různých až 3D tvarů,“ lákala milovníky čokolády Běhounková.

Návštěvníci pelhřimovské hotelové školy se mohou těšit také na různé čokoládové aktivity, které si pro ně připravilo pět Francouzů, z Hodiny H, čokoládovou fontánu, soutěž o čokoládovou dobrotu, čoko koutek a mimo jiné také na čoko kino. „Kdokoliv přinese do 16. hodiny svůj dezert nebo nějakou čokoládovou dobrotu, tak se může přihlásit do soutěže. Speciální ochutnávací komise pak vybere nejlepší čokoládovou mňamku,“ informovala Eva Havlíčková.

Čokoládová hodina se tentokrát uskuteční s podtitulem čokoláda pro zdraví i pro krásu. „U jednoho ze stánků budeme prezentovat produkty čokoládové kosmetiky. Každým rokem tam máme také informace o tom, jak může být čokoláda tělu prospěšná,“ doplnila Havlíčková.

Ilustrační foto.
Ordinace praktického lékaře v Nové Cerekvi možná začne fungovat už za měsíc