Nejvíce hlasů od voličů, a to rovných 100 891, získalo Sdružení nezávislých kandidátů – místní sdružení. 
V okrese v zastupitelstvech usedne 199 žen a 785 mužů. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 45,23 roku. Dvěma nejstaršími jsou pak ve věku 75 let Irena Brabcová, která zasedne v zastupitelstvu Dehtářů, a Leopold Bambula. Ten bude jedním z jednadvaceti zastupitelů Pelhřimova.

Naopak nejmladším se stal ve věku osmnácti let student Střední průmyslové školy 
a Středního odborného učiliště Pelhřimov, Martin Langr 
z Onšova. Ten zároveň patří 
k deseti nejmladším zastupitelům v České republice.
„Syn přišel sám od sebe, že by chtěl zkusit kandidovat. Nebránil jsem mu, naopak jsem ho podpořil. Řekl jsem mu, kdo nic nezkusí, nic neztratí, ale ani nezíská," přiblížil Martin Langr starší.

Jeho syn, taktéž Martin, 
k tomu dodal: „Do voleb jsem kandidoval ještě s jedním kamarádem, a abych pravdu řekl, tak jsem vůbec nepočítal 
s tím, že získám mandát. Povedlo se a já jen doufám, že se mnou budou ostatní zastupitelé komunikovat," přemítal mladý muž s tím, že jeho prioritou je změnit v Onšově 
v první řadě chodníky.

„Ty máme poměrně dost rozbité, překopané, a někde dokonce chybí. Dál se uvidí," řekl mladík, který bude v devítičlenném zastupitelstvu sedět se svým osmašedesátiletým dědečkem.

Jedním z největších „magnetů" na hlasy bývají lékaři či lékárníci, ať už jsou umístění kdekoli na kandidátce. V Počátkách budou tvořit celou třetinu zastupitelstva, dostalo se jich tam totiž pět z celkem čtyř uskupení.
„Na zasedáních zastupitelstva bude ze zdravotního hlediska bezpečno, protože tam bude sedět chirurg, praktická i dětská lékařka, lékárník 
a dokonce i zvěrolékař. Chybí snad už jen zubař a gynekolog," glosoval s nadhledem výsledek voleb v Počátkách starší muž, který si nepřál být jmenován. Další zajímavostí je to, že v sedmičlenném zastupitelstvu Bořetic zasedne hned pět členů s příjmením Kos, 
a další dva mají příjmení Zavadil.

„Co já vím, tak dva Kosové jsou bratři a ve druhém případě se jedná o otce a syna. Pánové s příjmením Zavadil jsou rovněž otec se synem. Na malé obci je to vždy složité. Většinou se do kandidatury nikomu nechce, protože pokud pak zastupitelstvo udělá nepopulární opatření, řeší se to více než třeba ve velkém městě," nechal se slyšet starosta Bořetic Vnislav Chatrný.