Stanislav Stanley Blažka z Jihlavy dostal právě před rokem z vody na břeh kapra obecného lysce, který vážil 32 kilogramů a měřil 110 centimetrů. „Kaprovi jsem dal jméno Fantastic a po změření, zvážení, vyfotografování a natočení na video jsem ho pustil zpátky do vody,“ řekl při přebírání certifikátu za unikátní „kapří“ rekord v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit Stanislav Stanley Blažka.

Kde Fantastica ulovil, říci nechtěl. I na zhruba čtyřminutovém videozáznamu jsou některé detaily rozostřeny, aby nemohlo dojít k identifikaci místa. „Místo zná jen pár lidí,“ zdůraznil dnes osmnáctiletý Stanislav Stanley Blažka.

Obnovený parčík v Petrovicích. Foto: Josef Bloudek
Nová náves v Petrovicích zve k relaxaci

Fantastica ulovil 13. července 2018. Slavit roční výročí od rekordního úlovku ale neplánoval. „Slavit to nebudu. Spíš půjdu někam na ryby,“ naznačil plány mladý rybář.

K rybaření měl Stanislav kladný vztah už od nějakých čtyř pěti let, první rybářský lístek si opatřil v deseti. Od přibližně patnácti let se věnuje sportovnímu rybářství s cílem pořizovat trofejní úlovky. Díky tomu se stal členem týmu, v jehož čele stojí Tomáš Blažek z Kolína. „Velké kapry nechytám kvůli masu, kapr, který váží přes pět kilogramů už ani nemá moc chutné maso,“ připomněl čerstvý držitel rekordmanského certifikátu.

O parametrech masa, které se hodí na využití v kuchyni, ostatně ví své. Ve Velkém Meziříčí studuje na hotelové škole, po prázdninách jde do maturitního čtvrtého ročníku. A už teď pomáhá v rodinném penzionu ve Vílanci u Jihlavy.

Koupání a opalování u pelhřimovské Stráže
Zákaz koupání v Kachličce trvá, zhoršil se Domanínský rybník

Když se Stanislav Stanley Blažka vydává na ryby, tak už předem počítá s tím, že se od vody vrátí s prázdnou. „Samozřejmě, že všechny velké kapry pouštím zpátky. Ale vedu si evidenci, už jsem ulovil deset kaprů, kteří vážili přes dvacet kilo, mezi nimi je i rekordní Fantastic,“ poodhalil evidenci rekordních úlovků mladý rybář z Jihlavy.

Předtím, než loni dostal z vody na nástrahu Boilies Fantastica, vážil jeho největší ulovený kapr 21 kilogramů. I proto byl loni 13. července v ranních hodinách z nového rekordmana ohromen. „Bylo mi jasné, že se jedná o výjimečný úlovek. Odhadoval jsem ale, že by mohl mít tak 27 až 28 kilo,“ vrátil se ke kaprovi s rekordmanským certifikátem osmnáctiletý sportovní rybář Stanislav Stanley Blažka.