Stanislav Stanley Blažka z Jihlavy dostal právě před rokem z vody na břeh kapra obecného lysce, který vážil 32 kilogramů a měřil 110 centimetrů. „Kaprovi jsem dal jméno Fantastic a po změření, zvážení, vyfotografování a natočení na video jsem ho pustil zpátky do vody,“ řekl při přebírání certifikátu za unikátní „kapří“ rekord v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit Stanislav Stanley Blažka.

Kde Fantastica ulovil, říci nechtěl. I na zhruba čtyřminutovém videozáznamu jsou některé detaily rozostřeny, aby nemohlo dojít k identifikaci místa. „Místo zná jen pár lidí,“ zdůraznil dnes osmnáctiletý Stanislav Stanley Blažka.

Fantastica ulovil 13. července 2018. Slavit roční výročí od rekordního úlovku ale neplánoval. „Slavit to nebudu. Spíš půjdu někam na ryby,“ naznačil plány mladý rybář.

K rybaření měl Stanislav kladný vztah už od nějakých čtyř pěti let, první rybářský lístek si opatřil v deseti. Od přibližně patnácti let se věnuje sportovnímu rybářství s cílem pořizovat trofejní úlovky. Díky tomu se stal členem týmu, v jehož čele stojí Tomáš Blažek z Kolína. „Velké kapry nechytám kvůli masu, kapr, který váží přes pět kilogramů už ani nemá moc chutné maso,“ připomněl čerstvý držitel rekordmanského certifikátu.

O parametrech masa, které se hodí na využití v kuchyni, ostatně ví své. Ve Velkém Meziříčí studuje na hotelové škole, po prázdninách jde do maturitního čtvrtého ročníku. A už teď pomáhá v rodinném penzionu ve Vílanci u Jihlavy.

Když se Stanislav Stanley Blažka vydává na ryby, tak už předem počítá s tím, že se od vody vrátí s prázdnou. „Samozřejmě, že všechny velké kapry pouštím zpátky. Ale vedu si evidenci, už jsem ulovil deset kaprů, kteří vážili přes dvacet kilo, mezi nimi je i rekordní Fantastic,“ poodhalil evidenci rekordních úlovků mladý rybář z Jihlavy.

Předtím, než loni dostal z vody na nástrahu Boilies Fantastica, vážil jeho největší ulovený kapr 21 kilogramů. I proto byl loni 13. července v ranních hodinách z nového rekordmana ohromen. „Bylo mi jasné, že se jedná o výjimečný úlovek. Odhadoval jsem ale, že by mohl mít tak 27 až 28 kilo,“ vrátil se ke kaprovi s rekordmanským certifikátem osmnáctiletý sportovní rybář Stanislav Stanley Blažka.