Sbírka byla v roce 2010 zapsána do České knihy rekordů a představuje přes pět set exemplářů ze čtyřiceti zemí světa. Novinářům to včera řekl Josef Vaněk z pelhřimovské agentury Dobrý den spravující české rekordy.
Pospíšilova sbírka vzniká od roku 1989. „Tehdy jsem většinu stejnokrojů našel ve zdevastovaném stavu na zámku Hluboká. Zrenovoval jsem je, aby se daly vystavovat," řekl Pospíšil. Výrobou lesnických stejnokrojů, ale i oblečení a doplňků pro pracovníky v rybářství a ochraně životního prostředí se zabývá i jeho rodinná firma. „Část sbírky jsou originály, druhou představují uniformy zhotovené pro výjimečné osobnosti," řekl Pospíšil.
Umělecká díla: nože
Do České knihy rekordů bude podle Vaňka brzy zapsán i Pospíšilův syn Alexandr zabývající se ručním uměleckým rytím nožů. Vedle motivů pocházejících z myslivosti se věnuje hlavně antice. Rukojeti nožů zdobí trojrozměrnými postavami bojujících gladiátorů či zvířat vyrytých z masivní oceli.
Nože vyrábí téměř 15 let, zatím jich vznikly skoro tři desítky. Každý z nich představuje stovky hodin práce.
Na svém zatím vrcholném díle pracuje už více než rok a stále není hotov. Římská dýka má v čepeli ztvárněno několik typů třírozměrných bojujících gladiátorů, rytinami je zdobená rukojeť i pochva dýky. „Počítám, že za dva měsíce intenzivní práce by mohla být hotová," řekl Pospíšil.