„Odcházím docela psychicky a fyzicky vyčerpán. Myslím si, že za dobu mého osmnáctiletého působení na této pozici jsme všichni společně dokázali naši policii vyzvednout velmi vysoko a zároveň i zvýšit důvěru lidí v nás. O tom také vypovídá průzkum, který dělala nezávislá agentura. Na Pelhřimovsku nám věří jednadevadesát procent dotázaných,“ prohlásil s dobrým pocitem odcházející ředitel Jan Pešek.

Další výraznou změnou od ledna bude, že okres Pelhřimov přechází z jižních Čech dočasně na rok pod jihomoravskou policii.

Od ledna 2010 podle plánů ministerstva vnitra vznikne nový policejní kraj Vysočina a s ním samostatné ředitelství. Pelhřimov se tedy za rok opět přesune. To už s konečnou platností na Vysočinu.

S příchodem letošního Nového roku se zruší okresní ředitelství.

Vzniknou však dva nové odbory, a to pro vnější službu, kterému bude velet Tibor Feher z jihlavského ředitelství, a Odbor služby kriminální policie a vyšetřování. Jeho velitelem bude Martin Vaněček z pelhřimovské kriminální policie.

„V pátek druhého ledna budu uveden do funkce Odboru pro vnější službu v Pelhřimově. Pod mým velením bude veškerá uniformovaná policie, tedy obvodní oddělení a dopravní policisté,“ řekl Deníku policista Feher.

Současným velitelem uniformovaných policistů je Martin Souček. Ten k poslednímu prosinci v Pelhřimově končí a odchází k jihočeské policii do Českých Budějovic.

„Velice mě mrzí, že Martin Souček odchází z Pelhřimova. V podstatě jsem v něm vychoval svého nástupce,“ konstatoval Jan Pešek, končící okresní ředitel. Následně dodal, že jemu z nepochopitelných a zároveň nevysvětlitelných důvodů, nebylo Součkovi nabídnuto žádné místo na Vysočině.

A na co se mohou policisté a lidé těšit s příchodem nového velení?

„Budeme se více snažit zpřístupnit veřejnosti a s tím i zlepšit komunikaci s občany. Dále pak zvýšit počty policistů a zlepšit četnost hlídek v ulicích měst,“ nastínil ve stručnosti své plány Tibor Feher.

S koncem roku byla také dokončena moderní policejní recepce v Pelhřimově. A rekonstrukce obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou.
„Projekty vyšly na více než devět milionů korun,“ informovala Hana Kotková, mluvčí policie v Pelhřimově.