Závodníci z Česka, Slovenska a Maďarska poměří své síly už v pátém ročníku této soutěže hned ve dvou disciplínách – v hlavním závodě a také ve zručnosti závozníka. K vidění budou už tradičně originální stroje domácí i tovární výroby.

Závod bude zahájen v pravé poledne a kolem třetí až čtvrté hodiny odpolední se diváci mohou těšit na doplňkovou disciplínu.

„Doplňková disciplína bývá vždy divácky nejoblíbenější, dvě posádky mezi sebou závodí paralelně, například přitom nakládají košťata, a diváci mohou povzbuzovat svůj favorizovaný tým," láká na jednu z disciplín organizátor závodu Michal Tolkner.

Kolem šesté hodiny večerní budou vyhlášeni vítězové, kteří budou odměněni poháry, medailemi a dary od sponzorů akce.

V minulých ročnících se akce zúčastnilo více než osm set diváků a organizátoři doufají v zájem diváků i letos. Letos na vítěze mimo jiné čeká metrák obilí a zahradní nářadí.

Připravili pro ně občerstvení v podobě guláše, pečeného masa nebo tataráku, na kterém si budou moct návštěvníci pochutnat večer po závodě a poslechnout si k tomu hudbu od kapely Fontána.

Oproti minulému ročníku bude jedna novinka, celá akce bude okolo desáté hodiny večerní završena slavnostním ohňostrojem.

Tereza Konířová