V průběhu dubna se dělníci vrhnou na novou teplovodní přípojku k novému pavilonu a přeložku parovodu před nemocniční jídelnou. „Budeme muset změnit celý styl dopravy, a tím i zavážení obědů na jednotlivá oddělení,“ uvedl Petr Adam, náměstek hospodářsko-technické správy pelhřimovské nemocnice.

Modernizací prochází také administrativní budova z roku 1932, která je hned u vchodu do areálu. Stavební práce na ní jsou rozdělené do dvou etap. „Aktuálně se pracuje na vnitřních rozvodech ústředního topení a elektřiny. Připravují se například podkladní vrstvy podlah, prohlubeň pro výtahovou šachtu a staví se nové příčky,“ přiblížil Adam.

Vítězný návrh nového bytového domu v Humpolci.
Bytový dům v Humpolci: návrhy představí výstava přímo v ulicích

Rekonstrukce této budovy vyjde na necelých čtyřiadvacet milionů korun. Investorem stavby je Kraj Vysočina. Hotovo by mělo být do konce letošního roku.

Třetí velkou stavební akcí je pak rekonstrukce urgentního příjmu. „Jsme si vědomi některých omezení, která se dotýkají nejen našich zaměstnanců, ale i návštěvníků nemocnice, a proto všechny prosíme o maximální trpělivost,“ dodal ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.