Změní se tady téměř vše. „Děláme úplně nové zázemí, jako jsou kabiny, šatny nebo třeba toalety. Starý objekt dělníci strhli. Kompletně upravujeme také tribunu ve fotbalové části, děláme dva nové antukové kurty a jeden víceúčelový kurt s umělým povrchem,“ popsal starosta města Lukáš Vlček. „Chceme, aby sportoviště v Pacově co nejvíce sloužila veřejnosti,“ dodal.

Celý prostor bude navíc kompletně bezbariérový. „To tady dlouhodobě chybělo, protože tam byly různé schody. Nyní bude splňovat bezbariérové standardy, což považuji za velké pozitivum,“ vyzdvihl Vlček.

Kromě toho Pacovští myslí i na boj proti dopadům sucha. „Věnujeme se i ekologickým tématům, a proto chceme zachycovat dešťovou vodu. Zakopáváme tam retenční nádrže, abychom mohli s vodou hospodařit i v letních měsících, kdy vydatnost našich studní klesá,“ informoval Vlček.

Hotovo by mělo být v průběhu léta. „Je u nás zvykem, že po dokončení nějakého projektu si ho veřejnost může prohlédnout. Chtěli bychom proto uspořádat nějakou otevírací akci, ale teď čekáme, jestli to bude kvůli koronaviru možné,“ přemítal Vlček.

Projekt vyjde městskou kasu zhruba na osmadvacet milionů korun. „Z velké části ho podpořilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Dostali jsme od nich čtrnáct milionů. Snažili jsme se tuto podporu vyjednat asi šest let a loni se nám to konečně podařilo,“ prozradil pacovský starosta.

Areál Za Branou je největším sportovištěm v regionu. „Jeho využití je opravdu velmi široké a univerzální. Slouží například pro potřeby fotbalistů, tenistů nebo základního a středního školství. Je ale navázaný i na další zájmové aktivity. Třeba místní hasičské sbory a záchranáři na něm pořádají různé turnaje,“ sdělil Vlček.