Podle slov starosty města Ivana Pfaura se již bohužel stalo pravidlem ničení odpadkových košů nebo značek v prostranství stezky Procházka okolo říčky Kamenice. „Každoročně musíme z těchto důvodů vyměnit zhruba dvacet odpadkových košů," zmínil Pfaur.

Město zničené odpadkové koše vyjdou ročně na osmdesát tisíc korun a výměna poničených cedulí si za stejné období vyžádá dalších třicet tisíc korun.

Nicméně případ uříznutého kmene lípy je podle Pfaura ojedinělý a zarážející. „To nebylo řádění obyčejného vandala, ale to už si opravdu někdo musel vzít vědomě náčiní k tomu, že strom uřízne," řekl starosta.

Tato lípa byla vysazena k letošnímu Dni země v rámci akce Otevírání stezky Greenways Praha-Vídeň. Podobný případ se stal v době vítězství našich hokejistů v Naganu, kdy na louce U Kalichu byla k této příležitosti rovněž vysazena lípa, kterou ale zřejmě někdo opilý zlomil. Kamenickým policistům se dříve podařilo v několika podobných případech viníky najít, ale nyní zatím není jasné, kdo koš a lípu poškodil.

Aneta Slavíková