Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí lidé se na nádraží dozvědí o rizicích u kolejí a vlaků

Humpolec – O tom, že následky železničních nehod bývají často fatální, přijely v pondělí na Vysočinu informovat zejména mladé lidi České dráhy.

15.9.2015
SDÍLEJ:

Úspěšný projekt Českých drah Preventivní vlak bezpečné železnice dorazil včera na Vysočinu, souprava se na úvod pětidenního putování regionem zastavila na nádraží v Humpolci. Foto: Deník/Libor Plíhal

Třináctý ročník úspěšného projektu Preventivní vlak bezpečné železnice začal svoje týdenní putování po regionu
v Humpolci.

Na humpoleckém nádraží se s projektem od ranních hodin seznamovali místní gymnazisté. „Projekt je docela zajímavý a důležitý. Zaujal mě, přestože sám vlakem moc nejezdím," popsal svoje dojmy z návštěvy preventivního programu čtrnáctiletý student Gymnázia dr. Aleše Hrdličky Humpolec Roman Šimek.

Společně se spolužáky měl za sebou sledování ukázek v podání jednotky drážních hasičů a právě mířil do kina na humpoleckých kolejích, kde se v jednom z přistavených vagonu promítal sugestivní hraný dokumentární film To nedáš!, jeden z pilířů projektu. První z příběhů končil pohřbem středoškoláka, který vjel na přejezdu pod vlak, když poslouchal ve sluchátkách oblíbenou rockovou hudbu.

Varovný film To nedáš! už koluje po Vysočině. Podle Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro dopravu, je nejlepším instruktážním filmem v této oblasti prevence za několik posledních let.

České dráhy se v Preventivním vlaku bezpečné železnice spolu s dalšími partnery cíleně zaměřily na prevenci v řadách starších žáků základních škol a středoškoláků, neboť právě tato věková skupina na nádražích i jinde v blízkosti kolejí často nerozvážně hazarduje a potřebu zvýšené bezpečnosti podceňuje. „Jako národní dopravce a zároveň největší společnost provozující v České republice osobní železniční dopravu cítíme společenskou odpovědnost a snažíme se apelovat na děti a jejich prostřednictvím na dospělé. Z praxe víme, že nejohroženější je věková skupina mladých mezi 14 a 19 lety," uvedl k projektu Pavel Krtek, předseda představenstva Českých drah.

Na Vysočině, kde byl projekt Preventivní vlak bezpečné železnice poprvé v roce 2011, má podporu i díky krajskému projektu Bezpečná Vysočina. „Preventivní vlak Českých drah chápeme jako efektivní nástroj, který k osvětě přispívá," doplnil hejtman kraje Jiří Běhounek.

Jízdní řád

úterý 15. 9. – Havlíčkův Brod
středa 16. 9. – Žďár n. Sázavou
čtvrtek 17. 9. – Jihlava
pátek 18. 9. – Třebíč

Autor: Jiří Jíra

15.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení