Lucie Daňková a Lenka Horká totiž připravily výstavu do Městského muzea Antonína Sovy v Pacově. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu v 15 hodin.

Názvem výstavy jejich výtvarných prací, Fantazii jsme meze nekladly, obě umělkyně odkazují k mottu učitelky Lenky Janouškové, která je tímto způsobem při práci v hodinách výtvarné výchovy na pacovské základní škole povzbuzovala. Dvacetiletá Lucie Daňková veřejnosti představí převážně své školní práce, a to kresby aktů, krajiny, studie a zátiší, malby zátiší, krajiny a fantazie, a také počítačovou grafiku i klasickou grafiku linoryt, akvatinta, litografie. Sama říká, že její zájem je velmi všestranný, nehodlá se tedy zatím omezovat pouze na jednu výtvarnou techniku.

Stejně stará Lenka Horká se formou výstavy pochlubí domácí i školní tvorbu, vzniklou v posledních šesti měsících. Návštěvníci muzea si budou moci prohlédnout její počítačovou grafiku, kresby a malby. Výstava bude zároveň obsahovat absolventskou práci, kterou Lenka ukončí studium druhého stupně na Základní umělecké škole Pacov. Ve volném čase Lenka také maluje na textil a zabývá se i sítotiskem.

Výstava pod názvem Fantazii jsme meze nekladly potrvá do 18. června.