„Položili jsme si otázku, jaký je původní smysl poutí. Je to cesta za účelem návštěvy určitého poutního místa, které má náboženský význam. Zpravidla je spojena i s návštěvou rodiny a známých. Přicházíme proto s myšlenkou využít naši akci k pomoci něčemu, na co jsme všichni hrdí,“ uvedl starosta Pacova Lukáš Vlček.

Rozhodl se proto uspořádat sbírku na tamní kostel svatého Archanděla Michaela, který potřebuje opravu vnějšího pláště. „Pojďme část peněz, které bychom utratili za pomíjivou a předraženou zábavu, věnovat na opravu naší pacovské dominanty. Rádi bychom pojali letošní pouť tak, že i když skončí, tak po ní zbude něco trvalého,“ vyzval Vlček.

Peníze teď vybírají pomocí transparentního účtu číslo 5915808369/0800. „Je volně dostupný a kdokoliv se může podívat na jeho stav a pohyby. Aktivní bude do konce ledna,“ prozradil Vlček.

Kromě této charitní akce jsou naplánované i bohoslužby a fotbalové zápasy. Lidé se mohou těšit například na souboj starších žáků TJ Slavoj Pacov s FC Slavoj Žirovnice nebo pacovských dospělých fotbalistů s FK Bohemia Světlá nad Sázavou "B".