Vzhledem k původnímu účelu tak budova nyní prochází celkovou rekonstrukcí. „Mělo by tu být jedenáct malometrážních bytů o 40 metrech čtverečních, přitom dva byty budou větší pro manželský pár. Také tu hodláme zřídit klub seniorů," popsal budoucí podobu domu starosta města Žirovnice Milan Šmíd.

Pro ubytované penzisty zde bude také zajištěn komfort pečovatelské služby. „Máme smlouvu s Oblastní charitou Pelhřimov 
a počítáme s tím, že až bude dům v provozu, jejich služby využijeme," pokračoval Šmíd.

Klub seniorů by pak měl být plně k dispozici nejen ubytovaným. „Chtěli bychom, aby v klubu probíhala nějaká osvětová činnost nebo aby byl využíván 
k setkávání seniorů s lidmi z města. Program a využití však budou záviset na tom, co si sami ubytovaní vyberou," objasnil starosta.

Přestavba byla zahájena už začátkem letošního podzimu. „Nyní je objekt vyklizen, přebytečné konstrukce byly vybourány a začíná vyzdívání nových. Pracuje se také na výtahové šachtě," popsal současný stav Šmíd.

Určitým změnám se nevyhne ani přilehlá zahrada. „Chceme z toho udělat zónu aktivního odpočinku. Bude tam zahrada, klidová zóna, ale i místo pro rekreačně- sportovní vyžití. Do zahrady navíc budou mít přístup i lidé neubytovaní v domě," slíbil starosta Šmíd.

Celková cena rekonstrukce se vyšplhala na devatenáct milionů šest set tisíc korun, přičemž šest milionů šest set tisíc korun získalo město jako dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj. Zbylou část hradí město ze svého rozpočtu.

V provozu by komunitní centrum seniorů mělo být přibližně v polovině roku 2018. „Podle smlouvy budou stavební práce trvat do posledního dne roku 2017. Poté počítáme ještě s nějakým časem na úpravu zahrady a vybavení klubu seniorů," objasnil starosta.

O osudu bývalé školky ale nebylo jasno hned. „My jsme objekt nabízeli přibližně dva roky a čekali, zda se ho neujme nějaký investor. Protože ale žádná taková nabídka nepřišla, rozhodlo se město s pomocí státní dotace investovat samo," vzpomínal Šmíd.

Objekt je přitom situován na velmi atraktivním místě. „Dům se nachází poblíž centra na křižovatce ulic Žižkova a Palackého. Do centra to pěšky trvá přibližně pět minut. Všechny důležité body ve městě tak budou seniorům na dosah ruky," chválil umístění starosta.

V současné době se v Žirovnici nacházejí tři domy určené lidem důchodového věku. „Jeden z nich už však neodpovídá standardům domova důchodců. Je tam velké množství schodů 
a i kvalita bydlení se za ta léta posunula. Doufáme, že novým objektem nalákáme zájemce," dodal starosta 
s tím, že byty v komunitním centru jistě nezůstanou dlouho prázdné.