„Naplánované byly Himaláje, kam jsme se měli vydat letos na jaře. To se ale neuskutečnilo. Teď se mělo odjíždět na druhý termín, který zřejmě taky padá,“ sdělil předseda Oddílu vysokohorské turistiky Počátky Ondřej Marek.

Dodal také, že výjezdy do hor pořádají převážně pro členy oddílu. „Pohyb v horách s sebou totiž nese nějaká rizika,“ řekl Ondřej Marek.

Zrušit v Počátkách museli i listopadové promítání outdoorových filmů a přednášky. „Vzhledem k situaci, jaká teď je, jsme museli všechno zrušit nebo posunout. Jediné, co jsme stihli, bylo ferratové lezení v létě. Teď se ale neodvažujeme něco organizovat a plánovat,“ poznamenal Marek.

Milovníci pohybu z řad veřejnosti se mohou pravidelně účastnit vánočních či velikonočních výběhů. Počátecký oddíl mimo jiné také pořádá celoroční závod Na Kopce 365. Jedná se o takzvanou elektronickou knihu výstupů na vrcholy Vysočiny, mezi kterými jsou Čeřínek, Javořice, Křemešník, Lísek a Hradisko. „Je to taková motivační aktivita. Na konci roku hodnotíme, kdo má největší počet výstupů. Výsledky vyhlašujeme v Počátkách před silvestrovským ohňostrojem,“ informoval Marek.