S Mikulášem a jeho pomocníky se mají možnost zájemci v Pelhřimově letos setkat v úterý pátého prosince odpoledne. „V šestnáct hodin dorazí na pelhřimovské Masarykovo náměstí Mikuláš se svými pomocníky, nepřijde ale po svých, přiveze ho vánoční autobus,“ upozornila mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Děti a rodiče se mohou s Mikulášem, čertem a andělem setkat poblíž pelhřimovského Pekla do devatenácti hodin. „Letos poprvé se u příležitosti tradice příchodu svatého Mikuláše spojilo hned několik organizátorů. Nadšenci Petra Získalová a Ondřej Veselý jezdí na Pelhřimovsku s vánočním autobusem na adventní akce, kam v kostýmech anděla a čerta přiváží dětem pohádkovou atmosféru. A právě do jejich autobusu nasedne Mikuláš z Rodinného centra Pelhřimov a Family Pointu, který celou akci zaštítil,“ komentovala mluvčí.

Mikulášská nadílka na Dětském oddělení Nemocnice Pelhřimov
Dětské oddělení pelhřimovské nemocnice navštívil Mikuláš s andělem a čertíky

Lidé mohou vánočního autobusu využít ještě i k odevzdání dobročinné krabice od bot. „Poslední možností přinést dobročinnou krabici od bot je právě pátého prosince přímo do vánočního autobusu na náměstí," zdůraznila Zuzana Havlová z Family Pointu Pelhřimov. Seznam přání najdou zájemci na facebookové stránce organizace YMCA Pelhřimov, která sbírku pořádá.

Nejmenší děti se mohou setkat s Mikulášem a andělem už v neděli třetího prosince v rámci Mikulášských dílen v prostorách Family Pointu. „Tam se bude tvořit, budou se zdobit perníčky a nejmenší účastníci budou moci plnit úkoly pro malé čertíky,“ dodala mluvčí pelhřimovské radnice.