Téma projektu souviselo s dodržováním lidských práv a jejich kontroly v případech, kdy jsou tato práva zneužívána. „Bylo velmi přínosné se bavit o nebezpečí hrozícím na globální síti a pohledu na tento problém z různých kultur. Věřím, že každý z nás se dozvěděl spoustu informací, jak ochránit nejen sebe, ale i své okolí,“ hodnotila zkušenosti jedna z účinkujících, Šárka z Čechtic.

Projekt byl mezinárodní a účastníci se tak setkali hned s několika rozmanitými lidmi napříč kulturami. „Pobyt v Bulharsku mi rozšířil rozhled. Seznámila jsem se s rekordním počtem účastníků z jiných zemí než kdy předtím. Bylo mi ctí si najít přátele z Bulharska, Běloruska, Arménie, Albánie, Gruzie, Litvy, Itálie, Česka, Velké Británie, Španělska, Portugalska a Německa,“ pochvalovala si Šárka.

Cílem celého programu bylo nejen povzbudit mladé lidi, ale také vést je směrem vzájemné tolerance a respektu. Kromě různých forem neformálního vzdělávání z této oblasti, se mladí odvážlivci seznamovali též s bulharskou kulturou. „Byli jsme svědky tradičních tanců, pekli jsme chléb, pletli zásnubní náramky, hráli staré hry, ale dokonce jsme si mohli zapůjčit tradiční kroje a dokonale se tak vcítit do role Bulharů. Podnikli jsme různé výlety, jak do hlavního města Sofie, tak do zapadlejších míst v horách. Byl to nádherný týden zábavy a spolupráce. Doufám, že to nebylo naposledy, co jsme se potkali,“ uzavřela účastnice Šárka.