Bronz, v kategorii žáků prvního a druhého stupně, získal Podhradník ze Základní školy Hradská v Humpolci. Stříbrem byl, v kategorii žáků druhého stupně, oceněn školní časopis Ámosek, který je dílem žáků Základní školy a mateřské školy v Košeticích.

„Jsme naprosto spokojeni. Líbí se nám celkový průběh akce, která je podle našeho pohledu velice na úrovni,“ prozradila Jana Radilová, učitelka ze Základní školy a Mateřské školy v Košeticích, která s dětmi školní časopis Ámosek založila a vede i tamní novinářský kroužek.

Košetický Ámosek slaví už šestnáct let od svého prvního vydání a přispívat do něho může kdokoliv ze školy.

„Všechny rubriky si vytváříme sami. Například křížovky i sudoku vymýšlí přímo naši žáci,“ uzavřela Radilová povídání o časopisu, který je v tamní škole velmi populární, a díky svému umístění postupuje do celorepublikového kola soutěže školních časopisů.

Do krajského kola soutěže školních časopisů na Vysočině se zapojilo celkem deset soutěžících a soutěžilo se ve třech kategoriích. „Každý rok se mezi soutěžícími odehraje nějaká změna, některé přibudou, některé se naopak znovu nezúčastní,“ prozradila Eva Havlíčková z Hodiny H, která vyhlašování krajského kola soutěže školních časopisů na Vysočině pořádá.

Pro zástupce jednotlivých redakcí byl připraven i doprovodný program v Hodině H. „Jedna část, pod vedením slečny Dominiky Dufkové, se zaměřovala na práci s články. Jak správně psát nebo jak se odlišují jednotlivé rubriky,“ nastínila část programu Havlíčková.

Druhá část programu se zaměřila na práci s fotografií, grafikou, ale i problematiku autorských práv. „Pro účastníky si připravil prezentaci náš dobrovolník Andy ze Španělska,“ uzavřela vyprávění Eva Havlíčková.

Slavnostní vyhlašování výsledného pořadí se uskutečnilo v pátek 28. dubna v rámci Fóra mládeže v Pelhřimově a jednotlivé časopisy hodnotila tříčlenná komise složená z odborníků na novinařinu či grafiku.

Do celorepublikového kola postupují vždy první dvě oceněná místa v každé kategorii.