Výstava trvá do 17. listopadu a může ji navštívit i veřejnost. Fotky jsou pořízeny pro účel vězeňského spisu tehdejší policií a ke každé je připojen medailonek. Projekt Příběhy bezpráví pořádá Člověk v tísní.
Stojany původně stály na Václavském náměstí mezi chodci. U jednoho stojanu je v místě hlavy zrcadlo, což podle objednavatele výstavy, pedagoga Karla Kratochvíla symbolizuje, že bezpráví se v pravicovém či levicovém totalitním režimu může přihodit komukoli.
„Jsou tu zastoupeny všechny věkové kategorie, od 17 do 70 let, i sociální vrstvy, od uklízečky po profesora. Nikdo si nemohl být jistý," doplňuje učitel.
Mezi portréty najdeme i slavná jména – generál Heliodor Píka, skladatel a herec R. A. Dvorský, reprezentační hokejový brankář Bohumil Modrý a další – ale i zástupci našeho regionu.
Jsou jimi Jiřina a Emanuel Zábranovi z Humpolce, rodiče básníka Jana Zábrany, a Dobromila Konárková, která v pelhřimovské hudebce učila hře na klavír. Byla udána za pouhou myšlenku, že chce po roce 1948 emigrovat. Jako těhotnou ji odsoudili na 15 let žaláře za velezradu, nepomohla ani její přímluva u Marty Gottwaldové. Pak ji ještě opustil manžel. Jak řekl Karel Kratochvíl, studenti gymnázia na projekt navazují tím, že „zpovídají" rodiče i prarodiče a přepisují jejich vyprávění o tom, jak se žilo před rokem 1989.