Po dobu šesti týdnů, tedy do 29. června, budou na přihlášených školách, tedy i na pelhřimovském gymnáziu, promítány dokumentární filmy s mediálně-vzdělávací tematikou. Vedle toho dojde na debaty studentů s novináři a mediálními odborníky, školy mají možnost zúčastnit se workshopů nebo exkurzí do redakcí.

Na pelhřimovské gymnázium zavítá v úterý 26. června redaktor týdeníku Respekt Tomáš Lindner. „Program v těchto chvílích ještě připravujeme, předpokládáme, že bude určen pro studenty druhých a třetích ročníků gymnázia,“ poznamenal učitel Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov Jaroslav Trnka.

Motto letošních Týdnů mediálního vzdělávání zní „O pravdu?“, aktivity jsou zaměřeny na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů po celé České republice. „Chceme, aby se mladí lidé učili samostatně vyhledávat potřebné informace, aby uměli mediální sdělení analyzovat a kriticky posuzovat, rozlišovat ta, která jsou založena na faktech, od manipulativních a lživých,“ uvedl k letošním Týdnům mediálního vzdělávání při jejich zahájení ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.