Nedaleko školy totiž už brzy vyroste speciální školní zahrada. „Děti tam budou mít prvky, se kterými budou pracovat v rámci výuky prvouky, vlastivědy nebo přírodovědy. Budou si tam ale moci i číst nebo se učit cokoliv jiného,“ nastínila Alena Polanecká ze Základní školy a Mateřské školy Obrataň.

Na pozemku v klidné části obce, jehož součástí je aktuálně pouze malý rybník a březový hájek, vyroste i venkovní výuková učebna.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Školní zahrada bude uzpůsobená pro ekologickou výchovu. Školáci budou pracovat s hmyzím hotelem, krmítkem pro ptáky, meteostanicí a k dispozici budou mít ohniště a mimo jiné i prvky na relaxaci. „Budou tam i různé stromy a keře, maliníky či jahodníky, o které budou děti moci pečovat,“ doplnila Alena Polanecká.

Školní zahrada by v Obratani měla stát nejpozději do konce roku 2022. „Dostali jsme dotaci od ministerstva životního prostředí. Teď pracujeme na výběrovém řízení. Hotovo bychom chtěli mít tak za rok a půl,“ informoval starosta Obrataně Aleš Komárek.