Vedle špatné zprávy ani tentokrát nechybí zpráva dobrá. S novým rokem bude radni-ce poskytovat rodinám s dětmi zcela jinou podporu. A nadále chce využívat i další formy podpory dětí i rodin.

Jestliže se rodina z Počátek neodstěhuje, na novince v sou-čtu vydělá. Pokud ale rodina počítala s jednorázovým příspěvkem z radnice právě pro dobu bezprostředně po narození dítěte a prvních měsících jeho života, bude muset řešit nově vzniklou situaci jinak.

Dosud podporovala radnice rodiny po narození dítěte tak, že jim věnovala dárkový poukaz v hodnotě pěti tisíc korun.
„Poukaz sloužil k nákupu potřeb pro děti, jakými jsou třeba jednorázové pleny nebo dětská výživa nahrazující mateřské mléko," popsal praxi starosta Počátek Karel Štefl (SNK).

Nově město ze svého rozpočtu bude platit za děti poplatek za komunální odpad, a to až do dovršení deseti let věku dítěte.
Pokud zůstane současný poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu v Počátkách zachován ve stávající výši 540 korun na každého poplatníka, na každé dítě půjde za deset let z městské pokladny 5 400 korun. „V současnosti je v Po-čátkách přibližně 230 dětí ve věku do deseti let," přiblížil další důležitý ukazatel starosta Štefl.

Podpora rodinám s dětmi poskytovaná městem tak bude za rok v obdobném rozsahu jako doposud. „Chtěli jsme, aby podpora rodin s dětmi byla ze strany města dlouhodobější 
a aby mířila do rodin, které 
v Počátkách zůstávají trvale," dodal starosta Štefl, s tím že pro přiznání příspěvku musí rodiny splňovat další podmínky.