Před dvěma roky nechalo město udělat nový povrch na cestě k rybníku Kalich. Součástí tohoto úseku je také zhruba čtyřicet metrů dlouhá příjezdová cesta k dílně, kde již přes dvacet let podniká v automobilové dopravě František Kolář.

Ten už několik let usiluje o to, aby město tuto příjezdovou, momentálně kamennou, cestu, kterou má ve svém vlastnictví, opravilo. „Když opravovali cestu ke Kalichu, byl jsem za místostarostou města Jaromírem Paříkem s dotazem, zda by dělníci mohli v rámci těchto prací zlepšit povrch také na již zmíněné příjezdové cestě. Odpověď zněla ne, ale důvod už jsem se bohužel nedozvěděl," popsal někdejší situaci František Kolář s tím, že by se jednalo pouze o trochu škrabanky, jelikož veškerá technika na místě byla.

Město tento pozemek neplánuje opravit ani dnes. „Jelikož tento pozemek využívá pouze František Kolář, pro město není oprava cesty prioritní," vysvětlil Jaromír Pařík.

Dodal také, že majiteli dílny na Gabrielce, kam kamenná cesta vede, její vylepšení umožnili, ale pouze na vlastní náklady. „Kdysi jsme navíc udělali vstřícný krok a pozemek převedli ze státu na město. Požadavek ze strany Františka Koláře na odkoupení dotčeného pozemku jsme ale na úřadu nezaznamenali," přemítal Pařík.

V roce 2012 prý po dlouhých diskusích přivezli na tuto cestu jeden vůz kamene. „Ten jsem ale rozhrnul na vlastní náklady a cestu tak zprovoznil," podotkl Kolář.

Ten na městský úřad poslal ještě několik stížností týkajících se také nevyhovujícího stavu propusti, kterou musí zdolat, když vjíždí na cestu směrem 
k rybníku Kalich. „Pokaždé, když přes tento rošt, který je umístěný na propusti, jedu autem nebo autobusem, tak mi to úplně škube s volantem a celý vůz to rozhodí. Hlavně když je špatné počasí, tak se propust napustí vodou a přes cestu se téměř nedá přejít," dodal Kolář.

Pracovníci města propust „pouze" čistí. „Tuto propust jsme na příchozí žádost vyčistili a čistíme ji pravidelně. Pokud bychom ji ale měli celou opravit, byla by to velká investice. Ve městě jsou důležitější věci, které potřebují opravit," ukončil Pařík.